Zmarł Andrzej Turski

Andrzej Turski, wieloletni dziennikarz Telewizji Polskiej, nie żyje. Na początku grudnia trafił do szpitala. Zmagał się z cukrzycą, walczył też z chorobą nowotworową. Miał 70 lat.

Andrzej Turski był absolwentem filologii polskiej i studiów dziennikarskich UW. Karierę w mediach zaczynał jako radiowy dyskdżokej – w 1968 roku trafił do Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia, z której odszedł 14 lat później, żeby objąć funkcję redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia. Później „Trójkę” zostawił dla „Jedynki”.

W Telewizji Polskiej zaczął pracę w 1987 roku. Był jednym z inicjatorów „Teleexpressu”. Przez lata prowadził także autorski program publicystyczny „7 dni świat”. Był też dyrektorem TVP1, a w 1991 roku został wiceszefem TAI i odpowiadał za programy informacyjne TVP.

Andrzej Turski od 2002 roku był też prezenterem „Panoramy”. Na początku grudnia zrezygnował z jej prowadzenia, kilka dni później trafił do szpitala.

Dziennikarz był laureatem dwóch Wiktorów (2003 rok i 2005 rok) i Super Wiktora (2006 rok). Otrzymał także m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Krzyż Zasługi.

Prywatnie Turski był miłośnikiem dźwięków gitarowych, uwielbiał też wędkować.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *