Zmiany w ośrodkach regionalnych Telewizji Polskiej

W poniedziałek 26 listopada 2012 roku Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej – na wniosek Zarządu Spółki – powołała na stanowisko dyrektora TVP Poznań Lenę Bretes-Dorożałę, a na stanowisko dyrektora TVP Białystok Grzegorza Sawickiego. Natomiast Zarząd Telewizji Polskiej powierzył obowiązki dyrektora TVP Wrocław Ewie Wolniewicz-Dżeljilj. Swoje obowiązki nowa p.o. dyrektor obejmie we wtorek 27 listopada.

Lena Bretes-Dorożała jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Społecznych, kierunek politologia i dziennikarstwo). Karierę dziennikarską zaczęła w Polskim Radiu „Merkury”. Następnie w poznańskim Oddziale Radia Zet, które następnie zmieniło nazwę na radio RMI FM, pracowała jako dziennikarka, wydawca, sekretarz redakcji i redaktor naczelny tego radia.

Z Telewizją Polską związana od 1998 r. Zaczynała pracę jako Kierownik programu informacyjnego „Teleskop” w TVP Poznań. W ciągu dwóch lat, z ostatniego programu w rankingach programów informacyjnych „Teleskop” awansował na pierwszą pozycję, został też wyróżniony w konkursie Prix Circom Regional dla najlepszego programu informacyjnego. Od 2002 r. pracowała w Warszawie. Była jednym z głównych twórców programu informacyjnego „Kurier”, nadawanego co godzinę w TVP 3 Regionalna. Pełniła też funkcję wydawcy „Wiadomości” o 18:30 i przez rok szefa redakcji „Wiadomości”. Była również sekretarzem redakcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Od lutego 2009 r. do 5 lutego 2012 r. była dyrektorem TVP Poznań. Od 6 lutego 2012 r., po wygaśnięciu kontraktu, pełniła obowiązki dyrektora TVP Poznań. Od 1998 r. pracuje jako wykładowca Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Grzegorz Sawicki jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku (Wydział Filologiczny). W latach 1992-95 pracował w Polskim Radiu Białystok jako dziennikarz i reporter, prowadzący i wydawca programów sportowych. Od 1997 r., tj. od początku istnienia oddziału, do 2011 r. zatrudniony był w TVP Białystok. Pełnił wiele funkcji – m.in. reportera, dziennikarza, prezentera, lektora i wydawcy (w tym programów informacyjnych „Obiektyw” i kryminalnych „Poza Prawem”), a także operatora kamery i montażysty. Był jednym z pierwszych prowadzących ogólnopolski program informacyjny „Kurier” w TVP 3, w regionie koordynował ogólnopolski program „Telekurier”. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. w krajowych konkursach dziennikarskich. Ostatnio zajmował stanowisko starszego redaktora w TVP Olsztyn. Od 13 czerwca 2012 r. pełnił obowiązki dyrektora TVP Białystok.

Ewa Wolniewicz-Dżeljilj jest doświadczonym dziennikarzem – publicystą. Związana z OTV Wrocław od początku lat 90. Autorka wielu reportaży i dokumentów. Przez 5 lat była szefem informacji i publicystyki (w latach 1997- 2000 i 2007- 2009). Przygotowywała także programy dla anten centralnych – TVP1/HD i TVP2/HD oraz TVP Polonia. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunek kulturoznawstwo, specjalizacja: filmoznawstwo i sztuka).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *