Znakomita oglądalność Pucharu Świata w skokach w Jedynce

Puchar Świata w skokach narciarskich cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów Telewizji Polskiej. Nawet 6,9 mln osób gromadziły sobotnie i niedzielne (1 i 2 lutego) konkursy w Willingen w najwyższym momencie oglądalności w TVP1/HD. W obydwa dni Jedynka była liderem na rynku.

Decydującą walkę o podium konkursów w Willingen, w których zwyciężył Kamil Stoch, śledziło w Jedynce aż 6 mln 449 tys. (sobota) i 6 mln 847 tys. widzów (niedziela). Średnia oglądalność wyniosła odpowiednio 5 mln 120 tys. osób przy udziałach na poziomie 40,1% (grupa 4+, dane Nielsen Audience Measurement) i 5 mln 661 tys. (39,9%). Oznacza to, że co trzeci Polak, który miał o tej porze włączony telewizor wybrał skoki narciarskie w TVP1/HD. 2 lutego transmisja konkursu indywidualnego okazała się najchętniej oglądanym programem telewizyjnym w Polsce.

Między innymi dzięki temu wydarzeniu sportowemu Jedynka była w sobotę i niedzielę stacją pierwszego wyboru, osiągając średnie udziały dzienne na poziomie 14,9 i 16,8%.

Bardzo dobrze obejrzały się także piątkowe kwalifikacje, które były transmitowane w TVP INFO. Średnia oglądalność wyniosła 594 tys., a udziały – 4,3%. Najwyższy moment oglądalności – 809 tys.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *