Znamy wszystkich uczestników Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa. Gwiazdy w teamie Eurosportu

Zakończone w niedzielę prekwalifikacje wyłoniły 10 dwuosobowych zespołów, które wystąpią w wyścigach finałowych Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa. W wyścigach finałowych, które będą transmitowane w Eurosporcie 1 28 i 29 grudnia oraz 5 i 6 stycznia pojedzie także Team Eurosport, w którego barwach zobaczymy Gosię Rdest i Adama Kornackiego.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

W prekwalifikacjach Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa wzięło udział blisko 200 kierowców. Najlepszy okazał się zespół DV1 Triton Racing. W wyścigach finałowych wystąpi 10 najlepszych zespołów prekwalifikacji oraz Team Eurosport, w barwach którego pojedzie Gosia Rdest i Adam Kornacki. Gosia Rdest to jedna z najbardziej znanych postaci polskiego motorsportu i jedyna Polka występująca w W Series. Jej partnerem będzie Adam Kornacki – kierowca wyścigowy i dziennikarz motoryzacyjny, prowadzący program „Zakup kontrolowany” w TVN Turbo.

Cieszę się, że będę mogła wystąpić w wyścigach finałowych Audi Eurosport eRacing. To bez wątpienia ogromne wyzwanie, bo zmierzymy się z najlepszymi simracerami w Polsce! Wraz z Adamem postaramy się wykręcić jak najlepsze czasy i mam nadzieję, że uda nam się włączyć do walki o czołowe lokaty – podkreśliła Gosia Rdest z Team Eurosport.

Ja po prostu kocham nowe wyzwania! Nigdy nie ścigałem się wirtualnie, ale ponad 16 lat spędziłem na prawdziwych torach wyścigowych, więc mam duże doświadczenie. Gdy jednak patrzę na czasy wykręcane przez czołowych simracerów, chylę czoła! Postaramy się z Gosią przenieść jak najwięcej nawyków z toru do symulatora, który teraz do złudzenia przypomina prowadzenie wyścigowego auta – dodał Adam Kornacki.

Finałowe wyścig serii odbędą się 28 i 29 grudnia oraz 5 i 6 stycznia. Będą one transmitowane na antenie Eurosportu 1, a komentatorami będą Krzysztof Woźniak, dziennikarz Motowizji i ekspert simracingu oraz Wojciech Malaca, komentator e-sportowy i kierowca simracingowy.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z nawiązania współpracy z Eurosportem. Platforma Assetto Corsa jest domem simracingu, a społeczność wokół gry w Polsce jest jedną z najaktywniejszych w tej części Europy. Cieszymy się, że rozgrywane na niej wyścigi będą transmitowane w Eurosporcie. To pierwsza tego typu współpraca z nadawcą telewizyjnym w Polsce, co bez wątpienia jest znakomitym sposobem popularyzacji wirtualnych wyścigów. A więc, Viva la Polonia! – powiedział Marco Massarutto, współzałożyciel firmy Kunos Simulazioni, wydawcy gry Assetto Corsa

Wyścigi w ramach Audi Eurosport eRacing rozgrywane będą w znanej włoskiej grze samochodowej Assetto Corsa, a uczestnicy będą ścigać się Audi R8 LMS. Samochód z silnikiem o pojemności 5,2 l i mocy 585 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3 sekundy, a od 0 do 200 km/h w 9 sekund! Każdy uczestnik będzie jechał dokładnie takim samym pojazdem, więc o wynikach decydować będą jedynie umiejętności.

W 2020 roku Eurosport pokazywał na żywo wiele wirtualnych wydarzeń sportowych na czele z wyścigami Formuły E #RaceAtHome, simracingowymi seriami Porsche Supercup, czy e-WTCR. Stacja współorganizowała również kolarskie wyścigi wirtualne takie jak Wyścig z Pokoju i Zwift Tour for All.

Źródło: Discovery Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *