Zoom TV z najlepszą oglądalnością na MUX-8

Kanał Zoom TV zanotował w ostatnią niedzielę rekord udziału w widowni z grupy komercyjnej: 0,60% SHR 16-49. Był to jednocześnie najlepszy wynik oglądalności spośród wszystkich kanałów obecnych na MUX-8 od momentu uruchomienia tego multipleksu.

Śledź ofertę kanału Zoom TV w PROGRAMIE TV

W niedzielę 12 lutego Zoom TV oglądało średnio 22 tys. widzów z komercyjnej grupy 16-49 (AMR). Widownię przyciągnęły do Zoom TV zarówno nadawane w ciągu dnia seriale (między innymi „Wiedźmy”), jak i wieczór filmowy w prime time (francuskie „W rodzinie” i amerykański „Przekręt doskonały” z Edwardem Burnsem, Rachel Weisz i Dustinem Hoffmanem). Dało to kanałowi 0,60% udziału w widowni z grupy komercyjnej (1,74% wśród widzów telewizji naziemnej z tej grupy).

Zoom TV wystartował 25 października 2016 roku i systematycznie zwiększa swoją oglądalność: w listopadzie zdobywał średnio 0,06% udziału w widowni z grupy komercyjnej, w grudniu – 0,09%, a w styczniu osiągnął poziom 0,15%. W lutym kontynuuje trend wzrostowy.

Zoom TV jest wspólnym projektem telewizyjnym Grupy Kino Polska TV oraz Fundacji PIKSEL, zawierającym lokalne informacje, seriale fabularne i dokumentalne oraz hity filmowe. Kanał dystrybuowany jest poprzez ósmy multipleks telewizji naziemnej, a także obecny w ofercie operatorów kablowych i cyfrowych platform satelitarnych.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *