„Zostań żołnierzem”. Nowy podcast Polskiego Radia

Polskie Radio rusza z nowym cyklem podcastów „Zostań żołnierzem”, które opowiedzą o różnych stanowiskach i zadaniach w wojsku. Ich autorka, Agnieszka Drążkiewicz będzie rozmawiała w każdym kolejnym odcinku z niecodziennymi gośćmi: dowódcami czołgów, pilotami, strzelcami, a nawet muzykami orkiestry. Podcasty dostępne na podcasty.polskieradio.pl.

Na platformie podcasty.polskieradio.pl rusza nowy cykl. Jego autorka to dziennikarka Polskiego Radia z redakcji Informacyjnej Agencji Radiowej. Na co dzień zajmuje się szeroko rozumianą tematyką wojskową i dlatego jej pierwszy cykl podcastów jest poświęcony właśnie tym zagadnieniom. Odbiorcy będą mogli dowiedzieć się m.in., jak zostać żołnierzem polskiego wojska.

Chciałabym, żeby podcasty trafiły do młodych osób, które może już myślały albo właśnie myślą o tym, co chciałyby robić w najbliższej przyszłości, jaki zawód wykonywać. Myślę, że z pomocą przyjdą im właśnie moi rozmówcy – bohaterowie podcastów. Opowiedzą bowiem, co oznacza służba na danym stanowisku w armii, jakie wiążą się z danym zawodem wojskowym wyzwania i oczekiwania, no i jak można rozwijać swoje pasje, zakładając mundur polskiego wojska – mówi Agnieszka Drążkiewicz, autorka podcastu.

Każdy kolejny odcinek będzie opowieścią o innym stanowisku w armii. O zaletach noszenia munduru, o codziennej służbie i jej wyzwaniach, ale też o szkoleniach, karierze w wojsku i o szansach rozwoju zawodowego opowiedzą sami żołnierze. Swoją drogę do wojska przedstawią m.in.: dowódca czołgu Leopard 2PL, pilotka myśliwców MIG-29, muzyk z wojskowej orkiestry, szef sekcji strzelców wyborowych oraz żołnierz z Pułku Reprezentacyjnego, który wie wszystko o wojskowym ceremoniale i perfekcyjnie potrafi maszerować w rytm muzyki.

Cykl podcastów „Zostań żołnierzem” jest realizowany przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz z Biurem ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Nowe odcinki będą pojawiały się w każdą środę.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *