Żużlowe finały Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żywo w Motowizji

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów na żużlu wchodzą w decydującą fazę. Podczas czterech turniejów finałowych wyłoniony zostanie klub z najlepszą ekipą młodzieżowców. Wszystkie zawody będzie można zobaczyć na żywo na antenie Motowizji. Transmisja pierwszego meczu w środę, 31 sierpnia.

Pierwszy raz Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski na żużlu, jak do 2016 roku nazywały się te zawody, odbyły się w 1978 roku. Po dwuletniej przerwie wznowiono je w sezonie 1983 w zmienionej formule, gdzie finałowa część miała miejsce w ramach jednych zawodów. W 2021 roku postanowiono wrócić do oryginalnego rozwiązania, czyli czterech turniejów finałowych.

Tegorocznymi faworytami DMPJ są bez wątpienia zawodnicy Włókniarza Częstochowa. W ostatnich pięciu edycjach podopieczni tego klubu dwukrotnie zostali mistrzami Polski – między innymi rok temu – i tyle samo razy stawali na drugim stopniu podium. Tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów jak na razie przebiegają niezwykle sprawnie dla częstochowian, którzy w swojej grupie półfinałowej wygrali trzy turnieje – tylko na własnym stadionie ulegli rywalom, kiedy to odpoczywał główny junior Włókniarza, Jakub Miśkowiak.

Wtedy zwycięstwo trafiło w ręce zawodników Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. To sprawiło, że zapewnili sobie awans do fazy finałowej. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego szybko będzie chciała zapomnieć tegoroczny sezon w PGE Ekstralidze, gdzie nie zdobyła ani jednego punktu, ale juniorzy wciąż mogą dać spore powody do radości kibicom, zwłaszcza, że już rok temu zajęli trzecie miejsce podczas czteroturniejowego finału.

Motor Lublin nie miał łatwo w swojej grupie półfinałowej, ale rywalizację w niej skończyli na najlepszej pozycji. Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart spełnili pokładane w ich nadzieje i pomogli swojemu klubowi wygrać dwa turnieje, a w pozostałych zdobyć drugie miejsca. Dla zespołu z Lubelszczyzny to może być wyjątkowy rok. Sezon zasadniczy w PGE Ekstralidze Lublinianie zakończyli na pierwszym miejscu i są głównymi faworytami w playoffach. Motor został młodzieżowym mistrzem Polski jeszcze w poprzednim wcieleniu zawodów w 1984 roku. W poprzedniej edycji musieli się zadowolić za to drugim miejscem.

Niezwykle mocno juniorom Motoru Lublin czoła stawiali w półfinale reprezentanci Maszewski GKM Grudziądz. Ekipa z kujawsko-pomorskiego także wygrała dwa turnieje, ale podczas jednego zdobyła dopiero trzecie miejsce. Grudziądzanie mogą sprawić niespodziankę, zwłaszcza, że jeżeli wszyscy będą zdolni do jazdy, to mają niezwykle wyrównany skład. Kacper Pludra, a także Wiktor Rafalski z Kacprem Łobodzińskim pokazali w poprzednich zawodach, że mogą zdobywać pewne, dobre punkty dla swojej ekipy.

Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów będzie czwórmeczem – każdy z klubów będzie gospodarzem jednego turnieju. Na początek, 31 sierpnia, zawodnicy pojadą w Ostrowie Wielkopolskim. Następnie udadzą się 8 września do Grudziądza. Tydzień później, 15 września, zobaczymy zawody w Lublinie, a mistrzów Polski poznamy 21 września w Częstochowie.

Wszystkie zawody w ramach finałów DMPJ zobaczyć będzie można na żywo wyłącznie w Motowizji.

Bardzo się cieszę, że to właśnie na antenie Motowizji zobaczymy zmagania najlepszych juniorów polskiego żużla. Dobrze wiemy, jak ważne jest kształtowanie przyszłych gwiazd, przyszłych mistrzów świata i musimy regularnie dawać im platformę do pokazania się i budowania swojego nazwiska. Wiemy też, z naszego doświadczenia, że wszystkie zawody juniorów cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców, więc jestem przekonany, że transmisje finałów Drużynowych Mistrzostw będą dla nich nie lada atrakcją – komentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Transmisja pierwszego finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów z Ostrowa Wielkopolskiego w środę, 31 sierpnia o godz. 16:45.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *