„Żywy Gig” z radiową Czwórką w DJBAR Żurawia

16 stycznia 2016 roku czwórkowa inicjatywa „Żywy Gig”, która ma na celu przede wszystkim zacieranie granic pomiędzy muzycznymi stylami zostanie przeniesiona w przestrzeń klubową. Specjalnie dla słuchaczy radiowej Czwórki w klubie DJBAR Żurawia zagrają Karolina Czarnecka i SoDrumatic. Początek imprezy o godzinie 21:00.

W sobotni wieczór wystąpią aktorka i wokalistka Karolina Czarnecka oraz producent i twórca podkładów dla raperów SoDrumatic, którzy w ramach muzycznego cyklu Czwórki „Żywy Gig” stworzyli utwór „Za siedmioma blokami” (ponad 1 200 000 wyświetleń na YouTubie). Artyści raz jeszcze połączą swoje siły, by wystąpić wspólnie podczas sobotniej imprezy.

Karolina Czarnecka zaistniała szerzej w 2014 roku za sprawą interpretacji utworu The Tiger Lillies – „Hera, Koka, Hasz, LSD”. Singiel zapowiadał debiutancką minipłytę artystki pt. „Córka”. Na EP-ce znalazło się pięć utworów, skomponowanych przez różnych muzyków, z tekstami Michała Walczaka i Błażeja Piotrowskiego.

Natomiast Wojciech Rusinek, znany jako producent SoDrumatic, nieprzerwanie od 1998 roku zajmuje się tworzeniem muzyki. Oscyluje ona głównie wokół takich gatunków jak hip-hop, R’n’B, soul, pop, trap oraz szeroko pojęta elektronika.

„Żywy Gig” to pomysł radiowej Czwórki na promocję młodych artystów. Cykl wystartował w maju 2015 roku. Na zaproszenie Czwórki muzycy tworzą utwór specjalnie dla słuchaczy stacji. Na styku dwóch muzycznych światów i w zderzeniu osobowości rodzą się numery wykonywane premierowo na antenie radiowej Czwórki. Występy są rejestrowane w studiu Czwórki, a zapisy wideo nagrań dostępne na portalu YouTube i stronach Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *