„10.04.10” i „Katastrofa w przestworzach: Śmierć prezydenta” 10 kwietnia w TV Puls

10 kwietnia, w trzecią rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, ogólnopolska stacja TV Puls pokaże filmy upamiętniające tragedię – dokument śledczy Anity Gargas „10.04.10” oraz głośny film „Katastrofa w Przestworzach: Śmierć Prezydenta”.

O godzinie 20:00, stacja zaprezentuje premierę telewizyjną dokumentu Anity Gargas „10.04.10”. W pierwszym filmie śledczym, który powstał o tragedii smoleńskiej, autorka wykracza poza ramy oficjalnych doniesień i samodzielnie -€“ pod czujnym okiem kamery – prowadzi śledztwo na miejscu tragicznego zdarzenia, próbując wyjaśnić przyczyny katastrofy. Podczas kilku spędzonych w Rosji tygodni, poszukuje świadków i zadaje im niedyskretne pytania, niekiedy nagrywając rozmowy ukrytą kamerą. Zdobywa nakręcone telefonami komórkowymi amatorskie nagrania i dociera tam, gdzie nie udało się dotrzeć innym. Oprócz świadków, w filmie wypowiadają się m.in. matka tragicznie zmarłego Prezydenta RP Jadwiga Kaczyńska, pracownik kancelarii Prezydenta RP oraz eksperci.

O godzinie 21:25, TV Puls wyemituje drugi dokument -€“ specjalny odcinek serii „Katastrofa w Przestworzach” zatytułowany „Śmierć Prezydenta”, który został wyprodukowany na zlecenie National Geographic. Twórcy filmu, opierając się na raportach MAK i komisji Millera, dokumentach oraz wypowiedziach ekspertów, krok po kroku odtwarzają wydarzenia, do których mogło dojść na pokładzie TU-154, próbując rozwikłać tajemnicę tragicznego w skutkach lotu polskiego samolotu rządowego.

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *