Turniej WTA BNP PARIBAS w Katowicach w TVP2/HD

Najważniejsze wydarzenie tenisowe w naszym kraju w tym roku tylko w Telewizji Polskiej. Turniej BNP Paribas w Katowicach (8-14 kwietnia) z cyklu WTA pokaże TVP, która jest także producentem sygnału międzynarodowego z tego wydarzenia. Transmisje w TVP2/HD oraz na stronie SPORT.TVP.PL.

Turniej w Katowicach jako jedyny w Polsce jest zaliczany do elitarnego cyklu WTA. Do stolicy Górnego Śląska przyjadą zawodniczki z pierwszej dziesiątki światowego rankingu, m.in.: Czeszka Petra Kvitova czy Włoszka Sara Errani. W Spodku nie zabraknie także najlepszych polskich zawodników. W poniedziałek 8 kwietnia w grze pokazowej zmierzą się Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz, a dzień później w grze mieszanej wystąpią: Agnieszka Radwańska, Klaudia Jans oraz nasz eksportowy debel – Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

W sobotę 6 kwietnia w Pałacu Goldsteinów o godzinie 16:00 odbędzie się natomiast uroczyste losowanie drabinki turnieju głównego, z udziałem rozstawionych zawodniczek (Klara Zakopalova, Julia Goerges) oraz Polki, która zagra z „dziką kartą” w turnieju – Sandry Zaniewskiej.

TVP jest głównym nadawcą telewizyjnym tego turnieju – wyprodukuje sygnał międzynarodowy, z którego będą korzystać wszystkie telewizje na świecie, a transmisje spotkań z tego wydarzenia będzie można oglądać w naszym kraju tylko na antenach publicznego nadawcy, w tym w TVP2/HD. W Dwójce emitowane będą także codziennie kroniki turnieju (około godziny 18:40 po „Sport Telegramie”).

Mecze komentować będą: Jacek Jońca i Michał Lewandowski. Studio poprowadzą Grzegorz Mędrzejewski i Jacek Kurowski, a wśród zaproszonych przez nich gości będą: Wojciech Fibak i Joanna Sakowicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *