10-16 maja w PULS 2

Na dni 10-16 maja telewizja PULS 2 przygotowała wiele nowości w swojej ofercie programowej skierowanej do całej rodziny. W sobotnie wieczory PULS 2 zaprasza widzów na nowy, trzymający w napięciu serialowy hit „Continuum: Ocalić przyszłość”. Na antenie pojawią się także premierowe odcinki seriali dokumentalnych m.in.: „Wojciech Cejrowski. Boso – Teksas”, „Krwawa historia Europy”, „Gwiazdy lombardu”, „Walka o bagaż”, „Aukcja w ciemno”, „Kot z piekła rodem”, „Kryminalne zagadki” oraz „Wyjaśnić niewyjaśnione”.

W tym tygodniu pojawią się również nowe seriale animowane: „Turbo Dudly: psi agent” oraz „Fanboy i Chum Chum”, a także premierowe odcinki seriali dla najmłodszych: „Gumisie”, „Fineasz i Ferb”, „Psi Patrol” i „Klub Winx”. Dla młodych widzów stacja przygotowała pełnometrażowe propozycje, a wśród nich premiery: „Igor”, „Amerykańska opowieść: Fievel rusza na zachód” oraz „Gwiazda Kopernika”, „Magiczny flet” i animacja Disneya z bohaterami znanymi z filmu „Auta” – „Złomka bujdy na resorach”. W weekend nieco starsi widzowie, będą mogli zobaczyć kultowe filmy fabularne: „Czarne stopy” oraz pierwszy z cyklu filmów o Winnetou „Skarb w Srebrnym Jeziorze”.

„Continuum: Ocalić przyszłość”
akcja, Kanada 2012, wys. Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo
Akcja serialu „Continuum: Ocalić przyszłość” toczy się w 2077 roku w Vancouver, gdzie ludzie żyją pod rządami korporacji i w zaawansowanym technologicznie państwie policyjnym. Fabuła koncentruje się na konflikcie pomiędzy grupą terrorystyczną Liber8, która przeniosła się w czasie z 2077 do 2012 roku w Vancouver, a policjantką – Kierą Cameron, która przez przypadek zostaje przeniesiona razem z nimi. Po podróży w czasie członkowie Liber8 decydują się na kontynuowanie swojej brutalnej walki przeciw korporacjom, by zapobiec sytuacji politycznej z 2077 roku.
Emisja: sobota, 10 maja, godzina 21:00

„Zew Krwi”
familijny, USA 2000, wys. Nick Mancuso, Shane Meier, Rachel Hayward, Kathleen Duborg
Oparty na kultowej powieści Jacka Londona serial ukazuje przygody 15 – letniego chłopca Miles’a Challengera, który mieszka w górniczym miasteczku z przełomu XIX i XX wieku. Jego życie odmienia się gdy spotyka psa o imieniu Buck. Razem stawiają czoła przeciwnościom natury, łapią złoczyńców i pomagają potrzebującym.
Emisja: sobota, 10 maja, godzina 9:00

„WWE RAW”
sportowy, USA 2013
Ekscytujący i nieprzewidywalny program, w którym zmierzą się ze sobą największe gwiazdy wrestlingu.
Emisja: piątek, 16 maja, godzina 22:30

„Czarne Stopy”
przygodowy, Polska 1986, reż. Waldemar Podgórski, wys. Marcin Kowalczyk, Sasza Depczyński, Wojciech Malajkat, Cezary Pazura
Grupa chłopców wyjeżdża na obóz harcerski. Na Marka, Felka i innych czeka wiele niesamowitych przygód. Chłopcy nazywają swój zastęp „Czarne Stopy”.
Emisja: sobota, 10 maja, godzina 10:00

„Gwiazda Kopernika”
animacja, Polska 2009, reż. Andrzej Orzechowski, Zdzisław Kudła
Film animowany „Gwiazda Kopernika” ukazuje historię Mikołaja Kopernika, syna toruńskiego kupca, który jest bystrym i ciekawym świata dzieckiem. Gdy ma dziesięć lat, niderlandzki astrolog Paul van de Volder przepowiada mu wielką przyszłość, przez co rozwija w chłopcu zainteresowanie gwiazdami. Paul van de Volder ponownie pojawia się w życiu Mikołaja, gdy ten jest już studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pomiędzy astrologiem szarlatanem a Wojciechem z Brudzewa i innymi profesorami uniwersytetu rozpoczyna się walka o duszę studenta. Astrologia walczy z astronomią. Z wątpliwości i pytań, które targają Mikołajem, rodzi się odkrycie, które zmieni świat.
Emisja: niedziela, 11 maja, godzina 7:45

„Skarb w Srebrnym Jeziorze” – PREMIERA
przygodowy, Francja, Jugosławia, RFN 1962, reż. Harald Reinl, wys. Lex Barker, Herbert Lom, Karin Dor
Wódz Apaczów Winnetou i jego biały druh Old Shatterhand wędrują przez prerię w poszukiwaniu mitycznego Srebrnego Jeziora. Ich tropem podąża banda „pułkownika” Brinkleya.
Emisja: niedziela, 11 maja, godzina 10:00

„Igor” – PREMIERA
animacja, USA, Francja 2008, reż. Anthony Leondis
Igor – asystent doktora Glickensteina – pragnie zostać wielkim naukowcem. Pewnego dnia, w wyniku nieudanego eksperymentu naukowego doktor Glickenstein, wysadza się w powietrze. Igor postanawia kontynuować pracę swojego pracodawcy i w jego imieniu przygotowuje Podły Wynalazek na Wystawę Podłej Nauki, w czym pomagają mu nieśmiertelny królik Scamper. Razem udaje im się ożywić kobietę – Ewę.
Emisja: poniedziałek, 12 maja, godzina 15:35

„Magiczny flet”
animacja, USA 1994, reż. Marlene Robinson May, Ron Myrick
Animacja oparta na operze Mozarta „Czarodziejski flet”, o przygodach młodego księcia, którego dźwieki magicznego fletu prowadzą do uratowania księżniczki, któą kocha.
Emisja: wtorek, 13 maja, godzina 15:55

„Złomka bujdy na resorach”
animacja, USA 2008, reż. Waldemar Modestowicz(reżyser wersji polskiej)
Animacja „Złomka bujdy na resorach” przedstawia przygody Złomka i McQueena, znanych z filmu pełnometrażowego „Auta”. Złomek opowiada McQueenowi pewną historię, która mu się kiedyś przydarzyła.
Emisja: wtorek, 13 maja, godzina 16:55

„Amerykańska opowieść: Fievel rusza na zachód” – PREMIERA
animacja, USA 1991, reż. Phil Nibbelink, Simon Wells
„Fievel rusza na Zachód” to wyprodukowana przez Stevena Spielberga kontynuacja przygód dzielnej małej myszki. Tym razem, Fievel ulega namowom obrotnego kota i wraz z rodziną udaje się na Dziki Zachód. Aby zapobiec zdradzieckim planom oszusta, który chce z zrobić myszoburgery z mysich osadników, Fiewel musi zmobilizować do pomocy słynnego psiego strażnika sprawiedliwości.
Emisja: piątek, 16 maja, godzina 16:00

„Marta Mówi”
animacja, Kanada, USA 2008, reż. Elżbieta Kopocińska-Bednarek(reżyser wersji polskiej)
Sympatyczna suczka rasy labrador – Marta – zjada zupę z makaronem w kształcie liter alfabetu. Chwilę później, ku zaskoczeniu domowników, Marta… zaczyna mówić ludzkim głosem! Suczka natychmiast nawiązuje rozmowy z każdą napotkaną osobą. Następnie jej opiekunowie, a w szczególności dziewczynka – Helenka – wraz z Martą przeżywają szereg zabawnych przygód koncentrujących się wokół gadatliwej labradorki.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 7:00

„Fineasz i Ferb”
animacja, USA 2007, reż. Artur Kaczmarski(reżyser wersji polskiej)
Serial „Fineasz i Ferb” opowiada o przygodach Fineasza Flynna i jego przyrodniego brata Ferba Fletchera, którzy nie cierpią nudy i mają całą masę zwariowanych pomysłów. Starszej siostrze chłopaków – Fretce, nie podoba się to i robi wszystko aby rodzice dowiedzieli się o ich występkach. W każdej przygodzie Fineaszowi i Ferbowi towarzyszy Pan Dziobak, który wydaje się potulnym domowym zwierzątkiem, lecz w tajemnicy przed wszystkimi, nawet przed chłopcami, realizuje swoje drugie wcielenie – jest tajnym agentem, który ratuje świat, walcząc ze złym doktorem Dundersztycem.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 8:30 i 17:30

„Gumisie”
animacja, USA 1991
Gumisie to mityczne stworzenia, potomkowie Wielkich Gumisiów, którzy w tajemnicy przed ludźmi zamieszkują las. Za zadanie mają strzec Wielkiej Księgi i utrzymać swoje istnienie w tajemnicy. Zami, Tami, Sani, Grafi, Bunia i Kabi mieszkają w wielkim drzewie, a o ich istnieniu wie tylko dwójka przyjaciół: Kevin i Księżniczka Kala, oraz zły królewski brat – Książę Igthorn. Igthorn, dowodzi armią silnych orków, a wraz z nią chce zdobyć zamek. Aby to zrobić musi złapać Gumisie oraz ich gumisiowy sok, który daje niezwykłą siłę.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 9:00 i 18:00

„Klub Winx”
animacja, Włochy 2004
Winx Club przedstawia historię młodej czarodziejki Bloom, która mieszka wraz ze swoją rodziną w mieście Gardenia. Pewnego dnia, dziewczynka odkrywa, że ma magiczną moc. Wtedy również dowiaduje się o istnieniu magicznego wymiaru i szkoły dla czarodziejek Alfea. Tam poznaje inne czarodziejki: Stellę, Florę, Musę i Tecnę. Od tej pory, kiedy nastają kłopoty dziewczynki zmieniają się w śliczne wróżki i walczą ze złem używając czarów.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 9:25 i 15:00

„Turbo Dudly: psi agent” – PREMIERA
animacja, USA 2010
„Turbo Dudly: psi agent” przedstawia przygody psa Dudka, superszpiega pracującego w tajnej organizacji do walki z przestępczością o nazwie Turbo. Jego partnerką jest Kicia Kotowska – mistrzyni kung-fu. Szpiegowska para nie pała do siebie sympatią, jednak razem będzie musiała bronić swojego rodzinnego miasta Petropolis i stawić czoła organizacji przestępczej, zrzeszającej złe i podstępne zwierzęta.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 12:25

„Fanboy i Chum Chum”
animacja, USA 2009
Serial „Fanboy i Chum Chum” opowiada o przygodach 10-letniego chłopca o imieniu Fanboy i jego przyjaciela Chum Chum. Bohaterowie serialu są fanami komiksów i sami pragną choć przez chwilę poczuć się jak superbohaterowie. W tym celu, przebierają się w specjalne kostiumy i wyruszają w podróż pełną emocjonujących przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 13:00

„Psi patrol”
animacja, Kanada, USA 2013
Serial „Psi patrol” przedstawia perypetie sześciorga bohaterskich szczeniąt – Marshalla, Rubble’a, Chase’a, Rocky’ego, Zumy i Skye, które wspólnie z dziesięcioletnim chłopcem Ryder’em wyruszają na ratunek potrzebującym i stawiają czoło zagrożeniom.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 13:30

„Boso przez świat”
dokumentalny, Polska 2007
W „Boso przez świat” Wojciech Cejrowski przemierza ziemski glob i prezentuje zapomniane przez cywilizacje plemiona, ich kulturę i zwyczaje. Czy tak naprawdę coś nas różni od ludzi w innych regionach świata?
Emisja: sobota, 10 maja, godzina 18:00

„Kot z piekła rodem”
dokumentalny, USA 2011
Behawiorysta Jackson Galaxy, prowadzący program „Kot z piekła rodem” widział już niemal wszystko, nie są go w stanie zaskoczyć żadne kocie ekscesy. To on przychodzi z pomocą i zrozumieniem, gdy właściciele problematycznych kotów są na skraju załamania. Jackson uczy swoich podopiecznych patrzenia na świat oczami kotów, co pomaga im poprawić swoje relacje z ukochanymi pupilami. Podczas kilku wizyt Jackson dogłębnie bada zaistniały problem, układa plan „uzdrawiania” i przywraca harmonię.
Emisja: niedziela, 11 maja, godzina 12:00

„Gwiazdy lombardu”
dokumentalny, USA 2009
Serial dokumentalny „Gwiazdy lombardu” przeniesie widzów do Las Vegas, gdzie trzypokoleniowa rodzina Harrisów, dziadek Rochard, syn Rick i wnuk Corey, prowadzi wspólnie lombard „Gold & Silver”. Ich życie kręci się wokół rodzinnego biznesu, gdzie sprawnie oceniają wartość przynoszonych przez ich niebanalnych klientów przedmiotów, począwszy od niewiele wartych pamiątek po prawdziwe, drogocenne perełki.
Emisja: 10 maja, sobota, godzina 15:00

„Wojciech Cejrowski. Boso – Teksas”
Seria „Wojciech Cejrowski. Boso” z Teksasu przybliży wyjątkowy koloryt największego, zaraz po Alasce, stanu Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy Teksasu do dzisiaj podkreślają swoją odrębność i niezwykły charakter miejsca, w którym żyją. Nie bez powodu, bo to właśnie Teksas był sceną najważniejszych wydarzeń w dziejach USA: od chwili kształtowania się nowego państwa i walk z Indianami oraz Meksykiem, przez Wojnę Secesyjną, aż po złote czasy kowbojów i rewolwerowców. To właśnie tutaj przetrwał duch pierwszych, amerykańskich osadników. Wojciech Cejrowski w charakterystyczny dla siebie inteligentny i dowcipny sposób opowie o tak nieodłącznych elementach Teksasu, jak ranczo, bydło, broń palna, kowboje, rodeo czy ropa naftowa.
Premiera: niedziela, 11 maja, godzina 15:30

„Wyjaśnić niewyjaśnione”
Bohaterami programu są ludzie, którzy przeżyli coś niezwykłego, wymykającego się prawom logiki i nauki. Autorzy, przy pomocy naukowców rekonstruują tajemnicze wydarzenia i usiłują je racjonalnie wyjaśnić.
Emisja: niedziela, 11 maja, godzina 19:00

„Kryminalne zagadki”
dokumentalny, USA 2012
Serial dokumentalny ukazujący niewyjaśnione dotąd przypadki spraw kryminalnych.
Emisja: niedziela, 11 maja, godzina 21:55

„Aukcja w ciemno”
reality TV, USA 2011
„Aukcja w ciemno” to program przedstawiający ludzi, którzy żyją ze sprzedaży przedmiotów wylicytowanych podczas aukcji w całych Stanach Zjednoczonych. Przedmioty te pochodzą z kontenerów, za które przestano opłacać czynsz. Właściciel magazynu ma prawo wystawić je na aukcję. Wtedy pojawia się grupa łowców skarbów. Konkurencja jest niezwykle zacięta, a udział w licytacji to ryzykowne przedsięwzięcie. Do chwili otwarcia, zawartość kontenerów pozostaje tajemnicą, a znaleźć w nich można dosłownie wszystko.
Premiera: wtorek, 13 maja, godzina 19:10

„Walka o bagaż”
dokumentalny, USA 2012
„Walka o bagaż” odsłania kulisy niezwykle lukratywnego handlu nieodebranymi przesyłkami i zagubionymi walizkami. Trzy zespoły – małżeństwo Laurence i Sally Martin, młody przedsiębiorca Mark Meyer i właściciel sklepu z antykami Billy Leroy stają do rywalizacji o nieodebrane walizki. Odwiedzają tysiące aukcji, a każda z nich to prawdziwa niewiadoma, bo zawartość toreb, czy walizek jest nieznana.
Emisja: środa, 14 maja, godzina 19:10

„Krwawa historia Europy”
dokumentalny, Wielka Brytania 2012
Seria dokumentalna „Krwawa historia Europy” ukazuje pełne grozy i tajemnic historie ze Startego Kontynentu.
Emisja: piątek, 16 maja, godzina 20:00

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *