Eska ROCK podsumowuje dekadę członkostwa Polski w UE

1 maja 2014 mija 10 lat, od kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Co zyskaliśmy dzięki integracji z Unią, a jakie cele nie zostały jeszcze zrealizowane? Już w najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 w programie „Parlamentarny Radar” w Esce ROCK Idalia Tomczak i Konrad Olszewski podsumują dekadę członkostwa Polski w UE.

1 maja 2004 roku Polska wraz z pozostałymi 9 krajami europejskimi stała się członkiem Unii Europejskiej. Okrągła rocznica to doskonała okazja na podsumowanie. Gospodarze „Parlamentarnego Radaru” w najbliższą niedzielę (tj. 27 kwietnia) o godzinie 11:00 na antenie Eski ROCK wraz z zaproszonymi do rozmowy gośćmi – prezesem fundacji im. Roberta Schaumana Anną Radwan-Röhrenschef oraz europosłem Jackiem Saryuszem-Wolskim, zastanowią się, co tak naprawdę dało Polsce 10 lat obecności w Unii Europejskiej. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, co zyskaliśmy i w jaki sposób poprawiła się jakość życia Polaków dzięki członkostwu. Przyjrzą się zadaniom, które wciąż nie zostały zrealizowane. Opowiedzą o unijnych planach na przyszłość.

Ośmiu na dziesięciu przedstawicieli samorządu terytorialnego twierdzi, że integracja z Unią Europejską przyniosła Polsce więcej korzyści niż strat. Prawie dwie trzecie z nich jest przekonanych, że Polska dobrze wykorzystuje szanse, jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej. Spośród potencjalnych korzyści dla Polski płynących z członkostwa w UE najczęściej wymieniane są ułatwienia związane z przekraczaniem granicy – brak kontroli paszportowej oraz kolejek na granicach. Bardzo często korzyścią jest również możliwość podjęcia pracy w innym państwie UE.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *