Koncert „Tu bije serce Europy” w TVP1 HD

Jedynka zaprasza na koncert „Tu bije serce Europy” na Podzamczu w Warszawie. Wielkie gwiazdy polskiej piosenki i światowe przeboje np. „Satisfaction”, „Wind of change”, „Bailando” w zaskakujących wykonaniach obejrzą widzowie z okazji 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 1 maja, o godzinie 21:30.

Gwiazdy polskiej piosenki w nowych, zaskakujących wykonaniach i duetach zobaczą widzowie TVP1 HD oraz publiczność zgromadzona na Podzamczu w Warszawie. Podczas koncertu przenosić będziemy się także do czasów sprzed wejścia Polski do Unii Europejskiej, poznamy także jak zmieniło się życie gwiazd występujących na koncercie. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie występ „malkontenta” – w tej zaskakującej roli wystąpi Piotr Fronczewski. Koncert uświetni także specjalnie przygotowany pokaz fontann (spektakl światła i dźwięku).

W majowy wieczór wystąpią: Kayah („Prawy do lewego”), Edyta Górniak („To nie ja”), Maryla Rodowicz (The Rolling Stones „Satisfaction”), zespół Feel (Scorpions „Wind of change”), duet Julia Pietrucha i Stefano Terrazino (AlBano & Romina Power „Felicita”), duet Halina Mlynkova i Ewa Farna (Helena Vondraćkova „Malowany dzbanku”), Blue Cafe (Jeanette „Porque Te Va”), Misia Furtak (Alizee „Moi Lolita”), kwartet Margaret, Aleksandra Szwed, Rafał Brzozowski i Dawid Kwiatkowski (Medley hitów grupy ABBA), zespół Zakopower (Omega „Dziewczyna o perłowych włosach”), oraz w finale Donatan & Cleo („My Słowianie”).

Koncert prowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski, a reżyserem jest Konrad Smuga. Także widzowie innych kanałów TVP – TVP Polonia i TVP Rozrywka – będą mieli szansę obejrzeć to wyjątkowe wydarzenie (TVP Polonia – emisja 1 maja, godzina 22:45, TVP Rozrywka – 3 maja, godzina 21:55). Patronem medialnym koncertu jest Program Pierwszy Polskiego Radia.

Koncert zostanie poprzedzony specjalnymi łączeniami z szesnastoma miastami – pod hasłem „Świętujmy razem – 10 lat w Unii Europejskiej”. Agata Konarska i Radek Brzózka połączą się z całą Polską, aby zaprezentować, jak przebiegają ogólnopolskie obchody dziesiątej rocznicy wejścia naszego kraju do Unii. W programach nie zabraknie gwiazd wieczornego koncertu „Tu bije serce Europy” takich, jak: Feel, Blue Cafe oraz polskich reprezentantów na Eurowizję 2014 – duetu Donatan & Cleo. W poszczególnych miastach, dziennikarze TVP rozmawiać będą z przedstawicielami świata nauki i kultury, którzy powiedzą o tym, jak zmieniła się Polska, dzięki wykorzystaniu środków z funduszy europejskich. Przez cały dzień będziemy łączyć się z miastami w całej Polsce organizującymi imprezy plenerowe z okazji 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *