10 lat Polsat Cafe

Najbardziej kobieca telewizja – Polsat Cafe – obchodzi tej jesieni swój jubileusz. 10 lat temu kanał rozpoczął nadawanie – od tego momentu Polsat Cafe wzrusza, inspiruje, rozśmiesza, pomaga zmienić życie wielu kobiet, spełniać ich marzenia i skłania do refleksji poprzez doświadczenia i historie innych.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Cafe w PROGRAMIE TV

W Polsat Cafe utożsamiamy się z kobietami i znamy ich wszystkie oblicza, dlatego nasze propozycje są rozmaite i dotykają tak różnych sfer życia. Dziesięcioletnia historia kanału Polsat Cafe jest bogata – widzowie mogli oglądać magazyny lifestylowe, talk show, programy poradnikowe i rozrywkowe, reality show, a także seriale. Przez lata, poprzez nasze produkcje, udało się pomóc setkom kobiet, które odważyły się stanąć przed kamerą i zawalczyć o swoje zdrowie oraz o siebie. Zaglądaliśmy również do wielkiego świata, przełamywaliśmy seksualne tabu, odkrywaliśmy tajemnice, przeprowadzaliśmy metamorfozy. W tym czasie zmieniała się oferta programowa, zmieniali się prowadzący, jednak niezmiennie od 10 lat Polsat Cafe ma jedną szefową, którą jest Jolanta Borowiec.

Tworząc kanał o kobietach i dla kobiet nie bała i nie boi się stawiać na nowe twarze, jak w przypadku Edyty Pazury (wówczas jeszcze Zając), której zaproponowała współprowadzenie razem z Lidią Popiel program „Looksus”. Dyrektor Polsat Cafe potrafi jak nikt dostrzec potencjał i wielowymiarowość gwiazd i „obsadzić” je z dużym sukcesem w czasem nietypowych rolach. I tak Justyna Steczkowska nie tylko użyczyła głosu do intro kanału, ale też z ogromnym powodzeniem fotografowała Polki i ich rodziny w programie „W obiektywie Justyny Steczkowskiej”. To właśnie w Polsat Cafe jedna z najpiękniejszych modelek – Ewa Pacuła nie bała się rozmawiać o seksie („Dobrenocki”), aktorka Katarzyna Cichopek pomagała mamom wrócić do sylwetki sprzed ciąży, a Anna Guzik, która sama przeszła metamorfozę podpowiadała jak smacznie i zdrowo jeść wystrzegając się niezdrowych produktów.

Nie sposób wymienić wszystkich produkcji, które przez 10 lat gościły na antenie. Nie sposób też wymienić wszystkich osób, które zapraszaliśmy do współpracy. Z każdym programem wiąże się jakaś historia, za każdą osobą stoi ogrom emocji, sympatii, czasem anegdot. Dekada, to w telewizji i mało i dużo zarazem, ale każdy dzień w ciągu tych 10 lat był wyzwaniem, przygodą, ciężką pracą, czasem ryzykiem, ale wszystkie składają się na jedno – satysfakcję, że kobiety i nie tylko wciąż spośród wielu dostępnych kanałów wybierają Polsat Cafe. I za to dziękuję – Jolanta Borowiec, dyrektor Polsat Cafe.

Dyrektor Jolanta Borowiec i kanał Polsat Cafe byli niejednokrotnie nagradzani za tworzoną ofertę programową, poruszanie istotnych zagadnień społecznych i zaangażowanie w kwestie światopoglądowe dotyczące kobiet. Zostali uhonorowani m.in. statuetką w kategorii „Kreatywność na rzecz polskiego biznesu” podczas III Koktajlu Kobiet Sukcesu, statuetką „Osobowość Roku 2018″ przyznawaną przez magazyn „Osobowości i Sukcesy”, nagrodą w plebiscycie Kobieca Marka Roku 2018, statuetką „SUPER WIKTORIA 2016″, statuetką „Luksusowa Marka Roku 2018″, czy nagrodą magazynu Fashion TV. Kanał został również nagrodzony przed fundację „Pomaganie Jest Trendy” za wkład w promocję działań charytatywnych i pomoc potrzebującym.

W ciągu tych 10 lat ze stacją związanych było wiele wspaniałych osobowości. Niektórzy stawiali w Cafe swoje pierwsze telewizyjne kroki, inni realizowali kolejne zawodowe plany.

Ze stacją Polsat Cafe jestem związana od pierwszego dnia jej pojawienia się w grupie Polsat. Byłam zachwycona, że powstaje kanał dla kobiet i o kobietach. Nie ukrywam, że jeden z bliższych mojemu sercu projektów miałam przyjemność prowadzić właśnie na antenie Cafe. „Grunt to Rodzinka”, a potem „Super Rodzinka”. Przyniosły mi one bardzo dużo satysfakcji zawodowej. To były cudowne spotkania, duże emocje, poznawaliśmy rodziny z ich prawdziwej, dotąd nieznanej strony. Odkrywali się przed Nami i pokazywali drugą twarz. Miło to wspominam! – Agnieszka Hyży.

Chwilę przed trzydziestymi urodzinami postanowiłam zmienić swoje życie, także zawodowe. Już nie byłam dobrze znaną dziewczyną z programów na żywo, a kobietą, która miała swoje zdanie i potrafiła tupnąć nogą. I chyba ten charakter przypadł do gustu Dyrektor Joli Borowiec najbardziej, bo uparcie dzwoniłam z prośbą o spotkanie i proponowałam różne programy. Dziś to już mój siódmy sezon w najbardziej kobiecej stacji w Polsce. Jestem wydawcą i prowadzę najlepszy program o show-biznesie. W „Zoomie na miasto” zobaczycie obiektywne relacje z pokazów mody, dowiecie się na co warto wybrać się do kina, co trzeba zobaczyć w teatrze… To mądry przewodnik po czerwonym dywanie. Nie tylko polskim, bo byliśmy w Weronie czy Cannes. I mamy nadzieję, że jeszcze wiele przed nami… Polsat Cafe – sto lat! – Paulina Drażba.

Polsat Cafe to kanał o kobietach, skierowany do kobiet i tworzony głównie przez kobiety, ale do współpracy zapraszaliśmy też mężczyzn. Grzegorz Łapanowski gotował w szkolnych stołówkach, Rafał Maślak zapraszał na nietypowe randki, Tomek Jacyków przeprowadzał rewolucje w damskich szafach i doradzał kobietom, jak się ubierać, Marek Bukowski rozmawiał ze znanymi mężczyznami na temat kobiet i damsko-męskich relacji, a Krzysztof Ibisz na kanapach wciąż gości topowe aktorki polskiego kina i teatru.

Polsat Cafe, zgodnie ze swoją nazwą, jest miejscem, w którym można się spotkać przy aromatycznej, umownej, gęstej kawie z (w moim przypadku) fantastycznymi, inspirującymi kobietami. Jest to dla mnie i dla moich Gości szczęśliwe miejsce . Nie będę ukrywał, że po tylu latach i tylu rozmowach w programie „Zrozumieć Kobietę” i obecnie „Demakijaż”, jestem spokojny o przyszłość Polski, bo wiem jak wspaniałe mamy kobiety. I jak piękne! – Krzysztof Ibisz.

Dziś Polsat Cafe jest receptą jak być spełnioną we wszystkich aspektach życia, nowoczesną, szczęśliwą kobietą. Za nami 10 lat pełnych emocji, które chcemy przekazywać widzom przez kolejne długie lata. Być zawsze blisko kobiet. I dla kobiet. Doradzać, pomagać, inspirować.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *