100 dni do Zimowych IO Pekin 2022 w TVN Grupa Discovery

Trwa sportowa zima w TVN Grupa Discovery. Jedynie 100 dni dzieli fanów sportu od Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Nadchodzące tygodnie będą pełne wyjątkowych emocji. Na antenach i platformach TVN Grupa Discovery widzowie będą mogli śledzić starty swoich ulubionych sportowców w przeróżnych dyscyplinach – od narciarstwa alpejskiego, przez biathlon, snowboard i łyżwiarstwo, aż po skoki narciarskie i wiele innych. Wszystko to w ramach przygotowań do igrzysk w Pekinie, jednego z najważniejszych sportowych wydarzeń tej zimy!

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Discovery, które posiada pełne prawa do igrzysk olimpijskich na ponad 50 rynkach europejskich, po raz kolejny uwolni prawdziwą moc sportu. W tygodniach poprzedzających Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022, nadawca zaprasza widzów do przeżywania największych sportowych emocji, śledzenia najciekawszych rywalizacji sportowych gwiazd oraz poznania ich inspirujących historii.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 2 w PROGRAMIE TV

W ramach sportowej zimy na kanałach i na platformach TVN Grupa Discovery znajdzie się wiele godzin relacji z najważniejszych sportowych aren, a także wyjątkowych programów dodatkowych. Na drodze do Pekinu kamery Discovery pojawią się w każdym zakątku świata – od Niżnego Tagiłu, przez Wisłę, Zakopane i Val d’Isere aż po Lake Louise. Nadawca pokaże m.in. relacje z narciarstwa alpejskiego, łyżwiarstwa figurowego, short tracku, biatlonu, rywalizacji snowboardowych, czy ulubionej dyscypliny Polaków – skoków narciarskich. Żadna inna grupa medialna w Polsce nie może pochwalić się tak szeroką ofertą zimową.

W tygodniach poprzedzających zimowe igrzyska olimpijskie, na platformach TVN Grupa Discovery zadebiutują programy, które mają przybliżyć widzom sporty zimowe. 23 listopada na antenach Eurosportu i w serwisie player.pl (pakiet „Eurosport+Player”) pojawi się nowy międzynarodowy program Winter Pass, dzięki któremu widzowie odwiedzą najważniejsze punkty na zimowej mapie świata. Znany brytyjski prezenter Radzi Chinyanganya poprowadzi 10-odcinkową serię, która zabierze widzów na najistotniejsze wydarzenia tej zimy – Turniej Czterech Skoczni, zawody alpejskiego Pucharu Świata w Saint-Moritz czy tor łyżwiarski w Heerenveen. W najbliższych tygodniach wystartuje także nowy cykl Essential Olympic Stories powered by Bridgestone, w którym przedstawione zostaną sylwetki legend sportów zimowych, m.in. Hermanna Maiera, Mattiego Nykaenena, czy Stevena Bradbury’ego. Z kolei format Athletes to Watch pokaże sportowców, których ambicją jest sięgnięcie po olimpijskie laury.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie startują zaledwie poł roku po Tokio 2020, dzięki czemu możemy zabrać naszych doczasowych fanów w kolejną podróż do świata sportu, trafiając przy tym do nowych widzów. Naszym największym sukcesem w trakcie igrzysk w Tokio było to, że potrafiliśmy wyjść poza ramy relacji ze stadionów olimpijskich. Opowiedzieliśmy historie, które inspirowały i poruszały serca widzów. Pokazaliśmy nieznane dotąd oblicza wielu sportowców, zagłębiając się w ich przeszłość i drogę do sławy, a także plany na przyszłość i marzenia. Tak powstały piękne materiały, które poruszyły widzów w wielu krajach – powiedział Andrew Georgiou, President of Sports, Discovery. – Połączenie doświadczenia w zakresie transmisji sportowych z umiejętnością opowiadania pasjonujących historii to nasz wyróżnik. To dlatego platformy Discovery są idealnym miejscem do śledzenia drogi do Pekinu. Zarówno igrzyska w Pyeongchang, jak i w Tokio udowodniły, że sukcesy lokalnych sportowców przekładają się na rekordowe wyniki oglądalności. Na wielu naszych rynkach sporty zimowe są niezwykle ważne, więc spodziewamy się znakomitych rezultatów tej zimy – dodał.

W trakcie igrzysk Discovery ponownie wykorzysta przełomową technologię Cube, przenosząc widzów w samo centrum wydarzeń. – Zrobimy co w naszej mocy, aby zabrać naszych widzów w pasjonującą podróż do Pekinu! Podczas zbliżających się igrzysk zaprezentujemy kolejne innowacje w studiu Cube, które zawsze – podczas turniejów tenisowego Wielkiego Szlema, czy igrzysk w Tokio – budzi bardzo pozytywne reakcje wśród widzów i sportowców – podkreśliła Dorota Żurkowska, członek zarządu TVN Grupa Discovery oraz dyrektor Eurosportu w Polsce.

Discovery nabyło prawa do igrzysk olimpijskich w 2015 roku. Podczas igrzysk Pyeongchang 2018 firma osiągnęła rekordową oglądalność telewizyjną oraz na platformach cyfrowych. Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 rozpoczną się 4 lutego i będą transmitowane przez Discovery na ponad 50 europejskich rynkach.

Źródło: Discovery Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *