100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego w Polskim Radiu

Portal PolskieRadio24.pl, z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego, przygotował serwis specjalny. Od 2 marca, pod adresem gorski.polskieradio24.pl sympatycy piłki nożnej usłyszą oraz zobaczą legendarnego trenera i jego zawodników. Tego samego dnia, w Programie 1 Polskiego Radia wspomnienie Kazimierza Górskiego.

„Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni” czy „piłka jest okrągła, a bramki są dwie” – to tylko niektóre powiedzenia, z których słynął Kazimierz Górski. Choć wśród specjalistów od piłki wzbudzały uśmiech, kryło się w nich wielkie zrozumienie futbolu. Jak pracował człowiek, którego „Orły” zapisały się w historii, a on sam poprowadził drużynę do największych sukcesów w dziejach? Co było dla niego najważniejsze w kontaktach z piłkarzami? I kto tak naprawdę zatrzymał Anglię w 1973 roku? Odpowiedzi na te pytania znajdą się w serwisie gorski.polskieradio24.pl – udzieli ich sam Kazimierz Górski oraz jego zawodnicy. Przed kamerą Polskiego Radia stanęli m.in. Jan Tomaszewski, Lesław Ćmikiewicz, Władysław Żmuda i Grzegorz Lato.

Ponadto, 2 marca w Programie 1 Polskiego Radia, w audycji „Cztery Pory Roku” rozmowa z Mirosławem Wlekłym, autorem pierwszej biografii Kazimierza Górskiego „Górski. Wygramy my albo oni”. Z kolei Redakcja Sportowa Jedynki przygotowała specjalny cykl krótkich, dwuminutowych wspomnień o trenerze stulecia. Każdego z dziesięciu odcinków będzie można wysłuchać na antenie Jedynki w dniu rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego co godzinę od 7.00 do 11.00 oraz od 14.00 do 18.00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *