11-17 października w PULS 2

W okresie 11-17 października 2014 roku PULS 2 proponuje widzom wiele interesujących i nowych pozycji. W niedzielę zostanie wyemitowana pierwszą część kultowego polskiego filmu z Piotrem Fronczewskim w roli głównej – „Akademia Pana Kleksa”. W tygodniu na młodych widzów czekają trzy premierowe animacje pełnometrażowe: „Pinokio, przygoda w przyszłości”, „Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku” oraz debiut w telewizji naziemnej – „Wyprawa po magiczne serce”. Dodatkowo pojawią się dwa nowe seriale animowane: kolejna część świetnej, edukacyjnej serii produkcji francuskiej „Był sobie kosmos” oraz „Bąbelkowy świat gupików” zachęcający dzieci do interaktywnej zabawy. Weekendowe wieczory PULS 2 dedykuje widzom szukającym wrażeń. Stacja pokaże zarówno dokumentalne i kontrowersyjne ciekawostki w serialu „Naga prawda o przeszłości”, trzymający w napięciu serial „Arrow”, jak i „Historie pisane krwią” czy „Podniebny Horror”. 13 października PULS 2 rozpocznie emisję serialu przygodowego „Xena: wojownicza księżniczka”.

„Xena: wojownicza księżniczka” – PREMIERA
przygodowy, USA 2000, wys. Lucy Lawless(xena), Renee O’Connor(Gabrielle), John Schulian(twórca i reżyser), Robert Tapert(twórca i reżyser)
Wojownicza księżniczka – Xena – to piękna i niebezpieczna kobieta. Niegdyś jej misją była zemsta na ludziach za krzywdy, których doznała. Wraz ze swoją armią siała postrach, a każdy kto ją napotkał, na dźwięk jej imienia drżał ze strachu. Pewnego dnia spotyka na swej drodze Herkulesa. Dzięki niemu Xena zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem… i postanawia pomagać innym. Wraz ze swoją przyjaciółką – Gabrielle – stawia czoła krzywdzie i złu panującym na świecie. Odtąd pragnie odkupić swoje winy i służyć ludziom.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 6:00

„Arrow”
akcja, USA 2012, wys. Stephen Amell, Katie Cassidy, Willa Holland, David Ramsey, Susanna Thompson
Głównym bohaterem serialu jest uznany za zmarłego miliarder Oliver Queen. Nieoczekiwanie, po pięciu latach od zaginięcia, zostaje znaleziony na jednej z odległych wysp Pacyfiku. Po powrocie do domu Queen nie jest już jednak tym samym człowiekiem, co kiedyś. Pobyt na wyspie zmienił go bezpowrotnie i skłonił do porzucenia dawnego beztroskiego życia. Chcąc uratować honor zmarłego ojca, którego marzeniem było zaprowadzenie porządku w Starling City, jako Zielona Strzała rozpoczyna walkę z przestępczością w mieście. Pomagają mu w tym nieprzeciętne umiejętności nabyte w tajemniczych okolicznościach. Jednocześnie Queenowi depcze po piętach lokalna policja, która nie toleruje jego metod zaprowadzania porządku w mieście.
Emisja: niedziela, godzina 20:00

„Spartakus: Bogowie areny”
akcja, USA 2011, reż. Jesse Warn, wys. Andy Whitfield, Dustin Clare, John Hannah, Lucy Lawless, Manu Bennett, Peter Mensah, Nick Tarabay, Lesley-Ann Brandt, Marisa Ramirez, Craig Wrightson
„Spartakus: Bogowie areny: to prequel serialu „Spartakus: Krew i piach”, który koncentruje się na wydarzeniach jakie miały miejsce w domu Batiatusa oraz jego początkach w szkole gladiatorów. Ludus Batiatusa rośnie w siłę z każdym dniem, a ulubieńcem tłumów i mistrzem areny jest jeden z jego podopiecznych, Gannikus (Dustin Clare), którego umiejętności w posługiwaniu się mieczem są znane także poza Kapuą. Młody Batiatus (John Hannah) próbuje poradzić sobie z problemami jakie pojawiają się wraz politycznymi zwycięstwami oraz życiowymi sukcesami. W tym samym czasie, obecna u jego boku, wierna i nieobliczalna żona Lukrecja (Lucy Lawless) przyjmuje pod swoje skrzydła zaufaną przyjaciółkę Gaię (Jaime Murray). Lukrecja stara się sprostać oczekiwaniom męża i zaczyna brać na siebie odpowiedzialność prowadzenia domu.
Emisja: niedziela, godzina 20:55

„Sekret”
telenowela, Hiszpania 2011, wys. María Bouzas, Ramón Ibarra, Sandra Cervera, Mario Martín, Fernando Coronado, Selu Nieto, Enric Benavent
Serial „Sekret” to historia burzliwej, nieszczęśliwej miłości i rozpaczliwej walki o dziecko głównej bohaterki – Pepy. Dziewczyna zakochuje się w swoim panu, z którym zachodzi w ciążę. Niestety, dziecko zostaje jej odebrane, a ona sama zostaje wypędzona. Po tułaczce, przybywa do miasteczka Puente Viejo, by pracować tam jako położna. Na swej drodze spotyka Franciscę Montenegro, właścicielkę ziemską i macochę Carlosa Castro – byłego ukochanego i ojca jej dziecka. Pepa myśli, że jej synek umarł, jednak wkrótce uświadamia sobie, że on wciąż żyje. Od tego momentu Pepa rozpoczyna dramatyczną walkę o odzyskanie, tego co do niej należało, znajduje także wsparcie w ramionach ukochanego – Tristana.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 22:30

„Pinokio, przygoda w przyszłości” – PREMIERA
animacja, Francja, Hiszpania, Kanada 2004, reż. Daniel Robichaud
„Pinokio: przygoda w przyszłości” to futurystyczna wersja klasycznej powieści Carla Collodiego o wspaniałym wynalazcy Geppetto i jego lalce o imieniu Pinokio. Pinokio jest tu małym robotem, stworzonym przez wynalazcę, którego największym marzeniem jest stać się prawdziwym chłopcem.
Emisja: poniedziałek, 13 października, godzina 14:00

„Wyprawa po magiczne serce”
animacja, Finlandia, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, 2007, reż. Pekka Lehtosaari
Głównym bohaterem animacji „Wyprawa po magiczne serce” jest Rolli – typowy troll – niemiły, złośliwy i przebiegły. Mieszka w wiosce w sercu lasu, a wszyscy jego znajomi i przyjaciele są do niego podobni. Jednak pewnego dnia Rolli poznaje Millie, śliczną i uroczą przedstawicielkę rodu elfów. Millie jest zaprzeczeniem trolla – jest miła, uśmiechnięta i życzliwa innym. Rolli powoli sam zmienia się pod wpływem Millie i wszystko zmierzałoby do rychłego happy endu, gdyby nie dramatyczna wieść, która obiega Las Elfów: jakaś tajemnicza siła zaczyna niszczyć elfie domostwa. Okazuje się, że jedynym sposobem powstrzymania katastrofy i ocalenia Lau jest zdobycie magicznego serca, które ukryte jest gdzieś daleko w Krainie Zimy. Rolli i Millie wyruszają na pełną przygód wyprawę…
Emisja: wtorek, 14 października, godzina 14:00

„Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku”
animacja, USA, 2002, reż. Ed Wexler, Gary Katona, Jamie Mitchell, Joanna Wizmur(reż wer polskiej)
Kubuś i przyjaciele spędzają świąteczny czas w swoim gronie. Wspominają radosne chwile i odliczają minuty do Nowego Roku. Królik planuje zorganizować noworoczne przyjęcie. Puchatek i przyjaciele troszkę mu w tym przeszkadzają i Królik zaczyna się dąsać. Aby przywrócić świąteczną atmosferę, wszyscy składają noworoczne postanowienia. Prosiaczek postanawia zwalczyć swój strach, Kubuś ograniczyć jedzenie miodu, a Tygrysek obiecuje przestać brykać. Spędź Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi!
Emisja: piątek, 17 października, godzina 14:00

„Akademia Pana Kleksa”
familijny, Polska, ZSRR, 1983, reż. Krzysztof Gradowski, wys: Piotr Fronczewski, Sławomir Wronka, Leon Niemczyk, Zbigniew Buczkowski
Dziesięcioletni Adaś Niezgódka rozpoczyna naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód, a w Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Adaś podczas pobytu w akademii przeżywa przedziwne przygody: poznaje ptaka Mateusza, który kiedyś był księciem, znajduje tajemniczy guzik doktora Paj-Chi-Wo oraz spotyka fryzjera Filipa Golarza.
Emisja: niedziela, 12 października, godzina 7:50

„Bąbelkowy świat gupików” – PREMIERA
animacja, USA, Kanada 2011,
„Bąbelkowy świat gupików” – to opowieść o wielobarwnym podwodnym świecie gupików, gdzie wśród koralowców i morskich ogrodów żyje paczka przyjaciół: Gill, Molly, Goby, Deema, Nonny oraz Oona. Bohaterowie przeżywają różnorakie przygody i podróże. Uwielbiają się bawić, dlatego zachęcają małych widzów do swoich interaktywnych gier pełnych tańca i muzyki.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 9:30

„Mickey i Donald przedstawiają Goofy’ego sportowca”
animacja, USA 1991, reż.
Animowany serial Disneya, w którym kultowe postacie przybliżą najmłodszym różne dyscypliny sportu. Młodzi widzowie dowiedzą się jak należy grać w golfa, co zrobić żeby zostać mistrzem olimpijskim, a także jak rozegrać mecz koszykówki.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 12:00

„Klub Winx”
animacja, Włochy 2004
Serial „Klub Winx” przedstawia historię młodej czarodziejki Bloom, która mieszka wraz ze swoją rodziną w mieście Gardenia. Pewnego dnia, dziewczynka odkrywa, że ma magiczną moc. Wtedy również dowiaduje się o istnieniu magicznego wymiaru i szkoły dla czarodziejek Alfea. Tam poznaje inne czarodziejki: Stellę, Florę, Musę i Tecnę. Od tej pory, kiedy nastają kłopoty dziewczynki zmieniają
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 10:00

„Timon i Pumba”
animacja, USA 1995
Znani z „Króla Lwa” Timon i Pumba powracają w swojej własnej animacji. Podróżują po świecie, zarażając wszystkich swoją bezproblemową filozofią życia! Odwiedzą Chiny, Kenię, Rosję i inne odległe zakątki, zawsze dostarczając tam gdzie się pojawią radość, śmiech i świetny humor! Po drodze spotykają swoich przyjaciół: mądrego Rafiki, psotne hieny Shenzi, Banzai i Eda, a nawet samego Króla Lwa!
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 18:00

„Naga prawda o przeszłości”
dokumentalny, Kanada 2008
„Naga prawda o przeszłości” to intrygujący serial dokumentalny, w którym prowadzący podda w wątpliwość popularne bibilijne mity. Eksplorując Ziemię Świętą z pomocą archeologów i ekspertów, będzie szukał odpowiedzi na odwieczne pytania dotyczące tego regionu i jego historii.
Emisja: sobota, godzina 19:00

„Gwiazdy lombardu”
dokumentalny, USA 2011
Serial dokumentalny „Gwiazdy lombardu” przeniesie widzów do Las Vegas, gdzie trzypokoleniowa rodzina Harrisów, dziadek Rochard, syn Rick i wnuk Corey, prowadzi wspólnie lombard „Gold & Silver”. Ich życie kręci się wokół rodzinnego biznesu, gdzie sprawnie oceniają wartość przynoszonych przez ich niebanalnych klientów przedmiotów, począwszy od niewiele wartych pamiątek po prawdziwe, drogocenne perełki.
Emisja: sobota, godzina 14:00

„Aukcja w ciemno”
reality TV, USA 2013
„Aukcja w ciemno” to program przedstawiający ludzi, którzy żyją z kupna i sprzedaży przedmiotów wylicytowanych podczas aukcji w całych Stanach Zjednoczonych. Przedmioty te pochodzą z kontenerów, za które przestano opłacać czynsz. Właściciel magazynu ma prawo wystawić je na aukcję. Wtedy pojawia się grupa łowców skarbów. Konkurencja jest niezwykle zacięta, a udział w licytacji to ryzykowne przedsięwzięcie. Do chwili otwarcia, zawartość kontenerów pozostaje tajemnicą, a znaleźć w nich można dosłownie wszystko.
Emisja: sobota, godzina 13:00; wtorek, godzina 19:30

„Łowcy okazji”
dokumentalny, USA 2010
Program przedstawia perypetie dwóch handlarzy – Allena Haffie i Clintona Jonesa, którzy przemierzają Stany Zjednoczone szukając wyjątkowych towarów z magazynowych wyprzedaży. W Stanach bowiem, znajduje się mnóstwo opuszczonych magazynów, które zostają wystawione na publiczną aukcję. Każdy z nich może stać się wartościową gratką dla kupującego.
Emisja: poniedziałek, godzina 20:00

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *