11. sezon „Kości” i 3. sezon „Skorpiona” w AXN

Jak na podstawie kilku fragmentów ludzkiego szkieletu, znalezionego na miejscu zbrodni, odtworzyć cały przebieg zdarzeń i schwytać mordercę? Jak uratować świat przed zagładą przy pomocy komputera i matematycznych kodów? Pokażą to widzom AXN antropolog, dr Temperence „Bones” Brennan (Emily Deschanel), w nowym sezonie serialu „Kości” i genialny haker, Walter O’Brian (Elyes Gabel), w trzeciej odsłonie produkcji „Skorpion”. Polska premiera 11. sezonu serialu „Kości” już 20 października 2016 roku o godzinie 21:00, a 3. sezon produkcji „Skorpion” już 24 października o godzinie 21:00 tylko w AXN.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym AXN

Kości zostały rzucone…

Serial „Kości” to historia grupy antropologów z waszyngtońskiego instytutu Jeffersona, którzy pomagają FBI rozwiązywać skomplikowane sprawy morderstw, z którymi zwykłe laboratorium kryminalistyczne FBI nie daje sobie rady. Przewodzi im światowej sławy antropolog dr Temperance „Bones” Brennan (Emily Deschanel), która często powtarza, że lepiej rozumie martwych niż żywych. Na podstawie szczegółowych badań szkieletu ofiary potrafi znaleźć przyczynę zgonu, narzędzie zbrodni i złapać sprawcę morderstwa.

W śledztwach pomagają jej m.in.: Angela Montenegro (Michaela Conlin), artysta-plastyk tworząca trójwymiarowe hologramy miejsc zbrodni i ofiar; dr Jack Hodgins (T.J. Thyne), specjalizujący się w owadach i minerałach, wielki zwolennik teorii spiskowych oraz patolog sądowy, dr Camille Saroyan (Tamara Taylor). W 11. sezonie produkcji „Bones” będą asystować znani z poprzednich serii laboratoryjni asystenci m.in.: Daisy Wick (Carla Gallo), Wendell Bray (Michael Grant Terry) czy dr Clark Edison (Eugene Byrd).

Na co dzień „Bones” jest partnerką w życiu i w pracy agenta specjalnego FBI, Seeleya Bootha (znany z „Buffy: Pogromczyni wampirów”, David Boreanaz), który jest całkowitym przeciwieństwem jej racjonalnego podejścia do życia i świata. Razem tworzą duet, który rozwiąże zagadkę każdego morderstwa. W 11. sezonie produkcji, Bones i Booth po 6 miesięcznej przerwie w pracy zostaną uwikłani w sprawę morderstwa brata Seeleya i szybko wrócą do starych obowiązków zawodowych.

Premiera 11. sezonu serialu „Kości” w czwartek, 20 października o godzinie 21:00, w AXN. Kolejne odcinki w każdy czwartek o godzinie 21:00.

Kiedy rzeczywistość staje się fikcją…

Irlandia, lata 80. XX wieku. Wychowujący się na farmie w małej miejscowości chłopiec nie garnie się do pracy w gospodarstwie rolnym rodziców. Bardziej interesuje się matematyką, fizyką, a w szczególności szybko rozwijającą się informatyką. Mając 9 lat, spełnia swoje pierwsze marzenie i za uzbierane kieszonkowe kupuje komputer. Gdy zaledwie kilka lat później udaje mu się włamać do systemu informatycznego NASA, nikt w rodzinie nie wątpi już w jego geniusz. Firmę zakłada na długo przed ukończeniem 18 roku życia, a po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych rozwija ją w przedsiębiorstwo przynoszące miliony dolarów zysku. Brzmi nieprawdopodobnie, ale ten scenariusz napisało życie. To właśnie historia genialnego hakera, Waltera O’Briena, stała się inspiracją dla scenariusza serialu „Skorpion”. W amerykańskiej produkcji Elyes Gabel (znany z seriali „Gra o Tron” i „Rodzina Borgiów”) w roli charyzmatycznego szefa Scorpion Computer Services, wraz z całym zespołem specjalistów, rozwiązuje skomplikowane problemy współczesnego cyberświata.

Wiele wątków serialu inspirowanych jest projektami zrealizowanymi przez firmę O’Briena dla rządowych agencji. Odtajnione ze względu na upływ czasu lub ujawnione przez zewnętrzne źródła takie jak WikiLeaks, trafiły do domeny publicznej i mogły stać się częścią scenariusza popularnej amerykańskiej produkcji. W trzecim sezonie bohaterowie serialu zajmą się m.in. ściganiem hakera, który przejął kontrolę nad samolotem i statkiem marynarki wojennej.

Premiera 3. sezonu serialu „Skorpion” w poniedziałek, 24 października o godzinie 21:00, w AXN. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek o godzinie 21:00 w AXN.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *