13 Ulica z odświeżoną oprawą graficzną i ścieżką dźwiękową od Hansa Zimmera

W piątek 31 marca kanał 13 Ulica pojawi się w nowej, odświeżonej odsłonie. Zmianie ulegnie oprawa graficzna stacji, która zostanie wzbogacona o ścieżkę dźwiękową stworzoną przez jednego z najlepszych twórców muzyki filmowej, zdobywcy Oscara i dwóch Złotych Globów, Hansa Zimmera. Wyprodukowany przez należącą do Zimmera firmę Bleeding Fingers, soundtrack zawiera serię elementów dźwiękowych przygotowanych z myślą o działaniach promocyjnych na antenie kanału i poza nią. Nowa oprawa graficzna kanału powstała dzięki współpracy działu marketingu NBCUniversal z wielokrotnie nagradzaną agencją kreatywną Red Bee.

Wprowadzeniu odświeżonej odsłony graficznej towarzyszy zakup nowych elementów oferty programowej – NBCUniversal Internation Networks nabyło prawa do seriali „Chance” i „Loch Ness”, które jeszcze bardziej podkreślą charakter kanału w Polsce.

24 kwietnia o godzinie 22:00 na antenie 13 Ulicy zadebiutuje serial „Chance”, w którym w roli tytułowego, zgorzkniałego neuropsychiatry, dr. Eldona Chance’a, wystąpi znany z serialu „Dr House”, Hugh Laurie. 10-odcinkowy thriller psychologiczny opowiada o borykającym się ze skomplikowaną sprawą rozwodową i znudzonym rutyną swojej dotychczasowej pracy lekarzu, który zostaje wciągnięty do zupełnie zdemoralizowanego, pełnego kłamstw i przemocy świata.

Sprawdź godziny emisji serialu „Chance” w PROGRAMIE TV

W drugiej połowie roku kanał wyemituje brytyjski serial „Loch Ness”, w którym bohaterowie mają niewiele czasu, aby powstrzymać potwora – seryjnego mordercę – przed kolejną zbrodnią. W rolach głównych zobaczymy Laurę Fraser (znaną z m.in. z „Breaking Bad”) i Siobhan Finneran (m.in. „Downton Abbey”).

Naszym celem jest zmiana postrzegania 13 Ulicy, z linearnego kanału telewizyjnego do wieloplatformowej marki skoncentrowanej na temacie intrygi i sensacji – powiedział Lee Raftery, Chief Marketing Officer, NBCU International. – Aby nasza oferta jeszcze lepiej odpowiadała na potrzeby widzów, zmianie towarzyszy niezwykła ścieżka dźwiękowa wyprodukowana przez Hansa Zimmera i Bleeding Fingers, która jeszcze bardziej wzmocni doznania fanów – dodał.

Możliwość wywarcia wpływu na wizerunek międzynarodowej marki telewizyjnej stanowiła dla mnie ogromne wyróżnienie – powiedział Hans Zimmer. – Do tej pory moja twórczość ograniczała się do muzyki filmowej i serialowej, więc pomoc w wykreowaniu nowego charakteru całego kanału telewizyjnego, była dla mnie wielką przyjemnością i wyzwaniem – skomentował.

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *