Role Roberta De Niro w kwietniowym cyklu filmowym Stopklatki TV

Jeden z największych artystów Hollywood, 7-krotnie nominowany do Oscara za swoje kreacje aktorskie – Robert De Niro Jr. To właśnie produkcjom z jego udziałem Stopklatka TV poświęciła kwietniowe pasmo filmowe Kino Konesera, które oglądać można w każdą środę około północy.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Robert De Niro – aktor, reżyser i producent, jeden z najlepiej zarabiających artystów w historii kina – będzie w kwietniu częstym gościem na antenie Stopklatki TV. Stacja w pasmie Kino Konesera pokaże cztery znakomite filmy z jego udziałem. Cykl otworzy jedna z najważniejszych pozycji w karierze aktora: kultowy dramat „Taksówkarz” (środa, 5 kwietnia, godzina 0:10) w reżyserii Martina Scorsese. De Niro wciela się w psychopatycznego weterana wojny w Wietnamie, który zatrudnia się jako nocny taksówkarz w Nowym Jorku. To właśnie ta kreacja przyniosła mu sławę i rozpoznawalność. Film otrzymał Złotą Palmę w Cannes, a De Niro – nominację do Oscara. Przygotowania do tej roli stały się legendarne: aktor przed rozpoczęciem zdjęć, pracował przez parę miesięcy po 12 godzin dziennie jako taksówkarz. W dodatku, żeby zagrać w filmie Scorsese, odrzucił bardziej intratne projekty, które mu w tym czasie proponowano.

Swój kunszt aktorski Robert De Niro pokazał także w znakomitych „Przebudzeniach” (środa, 12 kwietnia, godzina 0:00), gdzie wraz z Robinem Williamsem stworzyli niezapomniany gwiazdorski duet. Aktor zagrał pacjenta, który dzięki eksperymentalnym lekom zostaje wybudzony z długoletniej śpiączki. Ta oparta na faktach, wzruszająca historia przyniosła mu kolejną nominację do Oscara. Film powstał na podstawie książki neurologa Oliviera Sacksa o tym samym tytule.

Kolejny popis gry aktorskiej, a jednocześnie debiut reżyserski Roberta De Niro widzowie będą mieli okazję zobaczyć w gangsterskiej historii „Prawo Bronxu” (środa, 19 kwietnia, godzina 0:25). Film opowiada o trudnej relacji ojca z nastoletnim synem, zafascynowanym przestępczym światem i miejscową mafią. Lorenzo stara się przestrzec chłopaka przed zgubnym wpływem złego środowiska i wychować na uczciwego człowieka. Obraz został poświęcony pamięci Roberta De Niro Seniora – ojca gwiazdora.

W trzymającym w napięciu thrillerze „Red Lights” (środa, 26 kwietnia, godzina 0:25) aktor wciela się natomiast w niewidomego Simona Slivera, który uważany jest za światowej sławy medium. Mężczyzna na swojej drodze spotyka jednak doktor psychologii Margaret Matheson (Sigourney Weaver). Próbuje ona udowodnić, że magik jest hochsztaplerem.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *