Czwórka z nową oprawą graficzną (wideo)

30 marca o godzinie 19:00 Czwórka (TV4) po raz pierwszy zaprezentuje się widzom w nowej oprawie graficznej, tworzącej całkowicie odmienioną identyfikację wizualną stacji, w której jedynym niezmiennym elementem pozostaje dotychczasowy logotyp.

Śledź ofertę Czwórki w PROGRAMIE TV

Nowa oprawa utrzymana jest w ciepłej, złotej tonacji. Bogactwo przestrzeni oraz efektów wizualnych, przeplata się tutaj z prostotą form. Jednym z głównych motywów oprawy jest animowana postać kobieca, której ruch nawiązuje do tańca współczesnego a szczególna, strukturalna forma, stanowi punkt wyjścia do zastosowanego we wszystkich elementach oprawy efektu załamywania przestrzeni i animacji płaszczyzn.

Postać, będąca personifikacją marki, uchwycona w różnych sytuacjach wchodzi w interakcję z logotypem Czwórki, który finalnie pojawia się na pierwszym planie obrazu. Realizując główne założenie projektu, jakim było stworzenie nowego kodu wizualnego komunikującego ewolucję i rozwój obchodzącej właśnie swoje 17-lecie Czwórki, wykorzystano szeroki repertuar środków wyrazu i zabiegów opartych na wiedzy z zakresu psychofizjologii widzenia.

Autorem oprawy firmowanej przez SADAJ STUDIO, jest artysta grafik, absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Gdańskiej ASP, projektant, autor wielu identyfikacji i brandów, specjalizujący się między innymi w tworzeniu systemów wizualnych w tym dla telewizji – Paweł Sadaj.

Muzykę do oprawy stworzył kompozytor i producent muzyczny Piotr Remiszewski.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *