6 kwietnia na FOX odbędzie się premiera “Konflikt: Bette i Joan”. To kolejna po “American Horror Story” i “American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”, doceniona przez krytyków i widownię, produkcja Ryana Murphy’ego. Składający się z 8 odcinków pierwszy sezon opowiada o jednym z najsłynniejszych konfliktów w dziejach Ameryki pomiędzy gwiazdami złotej ery Hollywood – Bette Davis i Joan Crawford – który odbywał się za kulisami pracy nad filmem “Co się zdarzyło Baby Jane?”.

Sprawdź godziny emisji serialu “Konflikt: Bette i Joan” w PROGRAMIE TV

Bette Davis i Joan Crawford były już u schyłku kariery i walczyły nie tylko o pozycję w branży, ale także między sobą. Prywatnie ich rywalizacja trwała od kilkudziesięciu lat, a wszystko zaczęło się od konfliktu o mężczyznę. Franchot Tone był miłością Davis, jednak to Crawford ostatecznie zdobyła jego serce i wzięła z nim ślub.

Serial zadebiutował w Stanach Zjednoczonych 5 marca i od razu został okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji serialowych 2017 roku. Murphy’emu po raz kolejny udało się skompletować gwiazdorską obsadę. Dwie główne role przypadły zdobywczyniom Nagród Akademii Filmowej – Jessice Lange (“American Horror Story”) jako Joan Crawford oraz Susan Sarandon (“Thelma i Louise”, “Atlas chmur”) w roli Bette Davis. Dodatkowo na małym ekranie zobaczymy Alfreda Molinę (“Spider Man 2”, “Kod Da Vinci”) w roli reżysera Roberta Aldricha, Stanleya Tucciego (“Diabeł ubiera się u Prady”, “Igrzyska śmierci”) grającego Jacka Warnera, założyciela studia Warner Brothers, oraz Judy Davis (“Nagi Lunch”, “Władza absolutna”) w roli Heddy Hooper, dziennikarki zajmującej się plotkami z życia gwiazd. W produkcji gościnnie wystąpią również Catherine Zeta-Jones (“Chicago”, “Terminal”) jako gwiazda filmowa Olivia de Havilland, a także znane z częstej współpracy z Murphym w jego poprzednich produkcjach Sarah Paulson oraz Kathy Bates.

“Konflikt: Bette i Joan”

Premiera: czwartek, 6 kwietnia, godzina 22:00

Źródło: FOX Networks Group