„Konflikt: Bette i Joan” na FOX

6 kwietnia na FOX odbędzie się premiera „Konflikt: Bette i Joan”. To kolejna po „American Horror Story” i „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”, doceniona przez krytyków i widownię, produkcja Ryana Murphy’ego. Składający się z 8 odcinków pierwszy sezon opowiada o jednym z najsłynniejszych konfliktów w dziejach Ameryki pomiędzy gwiazdami złotej ery Hollywood – Bette Davis i Joan Crawford – który odbywał się za kulisami pracy nad filmem „Co się zdarzyło Baby Jane?”.

Sprawdź godziny emisji serialu „Konflikt: Bette i Joan” w PROGRAMIE TV

Bette Davis i Joan Crawford były już u schyłku kariery i walczyły nie tylko o pozycję w branży, ale także między sobą. Prywatnie ich rywalizacja trwała od kilkudziesięciu lat, a wszystko zaczęło się od konfliktu o mężczyznę. Franchot Tone był miłością Davis, jednak to Crawford ostatecznie zdobyła jego serce i wzięła z nim ślub.

Serial zadebiutował w Stanach Zjednoczonych 5 marca i od razu został okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji serialowych 2017 roku. Murphy’emu po raz kolejny udało się skompletować gwiazdorską obsadę. Dwie główne role przypadły zdobywczyniom Nagród Akademii Filmowej – Jessice Lange („American Horror Story”) jako Joan Crawford oraz Susan Sarandon („Thelma i Louise”, „Atlas chmur”) w roli Bette Davis. Dodatkowo na małym ekranie zobaczymy Alfreda Molinę („Spider Man 2”, „Kod Da Vinci”) w roli reżysera Roberta Aldricha, Stanleya Tucciego („Diabeł ubiera się u Prady”, „Igrzyska śmierci”) grającego Jacka Warnera, założyciela studia Warner Brothers, oraz Judy Davis („Nagi Lunch”, „Władza absolutna”) w roli Heddy Hooper, dziennikarki zajmującej się plotkami z życia gwiazd. W produkcji gościnnie wystąpią również Catherine Zeta-Jones („Chicago”, „Terminal”) jako gwiazda filmowa Olivia de Havilland, a także znane z częstej współpracy z Murphym w jego poprzednich produkcjach Sarah Paulson oraz Kathy Bates.

„Konflikt: Bette i Joan”

Premiera: czwartek, 6 kwietnia, godzina 22:00

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *