1,6 miliona widzów programu „Państwo w Państwie” w sezonie 2016/2017

Od 5 lat „Państwo w Państwie” jest uznawane za ostatnią deskę ratunku w przypadkach naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub błędach wymiaru sprawiedliwości wobec osób prywatnych. W sezonie wakacyjnym w Polsat News program w zmienionej formule – „Państwo w Państwie – Listy od widzów”.

„Państwo w Państwie”, emitowane w niedziele o godzinie 19:30, w sezonie 2016/2017 oglądało w Polsacie średnio 1,6 miliona widzów, co przełożyło się na 10,7% udziałów w grupie wszystkich badanych oraz 10% SHR w grupie wiekowej 16-49. Na antenie Polsatu News program, którego prowadzącym jest Przemysław Talkowski, również cieszył się dużym zainteresowaniem – średnio 260 tysięcy widzów oglądało obie części „Państwo w Państwie”, co przełożyło się na 1,65% SHR w grupie wszystkich badanych oraz 1,19% SHR w grupie wiekowej 16-49. Drugą część programu, emitowaną wyłącznie na antenie Polsat News, śledziło średnio ponad 300 tysięcy widzów (1,9% SHR w grupie 4+ oraz 1,35% SHR w grupie 16-49). Najwięcej widzów, ponad 2,24 miliona, zgromadził odcinek „Państwo w Państwie” emitowany na antenie telewizji Polsat 13 listopada, natomiast na antenie Polsat News największą popularnością cieszyło się wydanie z 26 lutego, które obejrzało średnio 480 tysięcy widzów.

Wraz z początkiem wakacji wystartował nowy cykl „Państwo w Państwie – Listy od widzów”, emitowany w Polsat News w niedzielę o godzinie 21:15. W programie, który prowadzi Jan Kunert, mecenas Marcin Grodzicki pomaga w rozwiązaniu podstawowych problemów prawnych, z którymi zgłaszają się do redakcji „Państwa w Państwie” widzowie. Cykl jest odpowiedzią na liczne sprawy zgłaszane przez widzów. Dotychczas, od kwietnia 2017, w krótszej formie, mecenas Grodzicki odpowiadał na listy widzów w trakcie programu.

Właśnie zakończyliśmy kolejny sezon programu, ale przez całe wakacje nasza redakcja pracuje. Widzowie zgłaszają do nas swoje historie i pytają mecenasa, co mają zrobić. Nie chcieliśmy ich listów przez wakacje pozostawić bez odpowiedzi – mówi Małgorzata Mikulska–Rembek, Szefowa redakcji programu „Państwo w Państwie”. – Proszę mi wierzyć, że listów i maili jest naprawdę dużo – zapewnia Małgorzata Mikulska-Rembek. – Niestety nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc. Pomyśleliśmy jednak, że naszym widzom, możemy podpowiedzieć, jak mogą wybrnąć z kłopotów i to właśnie robi co tydzień mecenas razem z dziennikarzem programu – dodaje.

Oprócz odpowiedzi na listy, które są emitowane na antenie Polsat News, mecenas odpowiada na listy również na portalu Polsatnews.pl. Nową porcję listów i porad można tam przeczytać w każdą niedzielę.

Program „Państwo w Państwie” powróci na antenę telewizji Polsat i Polsatu News jesienią.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *