1,6 mln widzów filmu „Smoleńsk 2010. Na własne oczy”

Premierowy film pt. „Smoleńsk 2010. Na własne oczy” w reżyserii Jacka Kruczkowskiego, wyemitowany w ramach cyklu „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” w przeddzień 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej, był najlepiej oglądaną przez widzów pozycją w swoim paśmie, wśród rodzimych stacji. Relacje operatorów polskich stacji telewizyjnych obejrzało ponad 1 milion 600 tysięcy widzów Jedynki.

Sławomir Wiśniewski, Radosław Sęp, Krzysztof Łapacz, Paweł Wudarczyk, Krzysztof Kołosionek, Jan Mróz, Jurij Kołtowicz, Włodzimierz Resiak to operatorzy, którzy przedstawili wydarzenia 10 kwietnia 2010 roku, widziane z różnych perspektyw. Dramatyczny zapis chwil i emocji, jakie im tego dnia towarzyszyły obejrzało 1 milion 614 tysięcy widzów (udziały wyniosły 14,8%).

Warstwę wizualną filmu tworzą zrealizowane ujęcia, które z różnych względów nie pojawiły się w relacjach reporterskich. Sławomir Wiśniewski to jedyny operator, któremu udało się z bliska sfilmować miejsce katastrofy TU154M nr 101. Jego zdjęcia pokazywane były przez wszystkie stacje telewizyjne. Inni operatorzy nie mogąc przedostać się przez szczelny kordon milicji szukali i znajdowali dowody katastrofy daleko od jej miejsca.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *