„Amerykańscy naprawiacze” od 27 kwietnia w Szóstce

W poniedziałek, 27 kwietnia 2015 roku, Szóstka (TV6) rozpocznie emisję programu „Amerykańscy naprawiacze”, w którym zapomniane i zniszczone oldskulowe sprzęty odzyskują swój dawny blask.

Nowinki techniczne starzeją się dziś w zawrotnym tempie. To co dzisiaj jest najnowszym technologicznym osiągnięciem już jutro może stać się niemodnym przeżytkiem, a miliony konsumentów ochoczo pozbywają się świetnie działających sprzętów, by wymienić je na nowsze modele, z których radość będzie pewnie równie krótkotrwała. Nawet najwięksi gadżeciarze dostają zadyszki próbując nadążyć za tempem narzucanym przez producentów, nic więc dziwnego, że z coraz większym sentymentem i szacunkiem patrzymy na przedmioty z całkiem jeszcze niedawnych czasów, kiedy wiele rzeczy robiono ręcznie, a ich wytwórcy byli dumni ze swojej pracy. Dlatego moda na oldskul zatacza coraz szersze kręgi a sztuka naprawiania starych dobrych sprzętów jest znowu w cenie.

Rick Dale, gospodarz programu „Amerykańscy naprawiacze” jak mało kto potrafi ocenić klasę takich rzeczy – od cadillaków po stare automaty Coca Coli – i przywrócić im sprawność i dawny blask. Rick prowadzi rodzinną firmę, która wyszukuje takie starocie i daje im „drugie życie”. Jak mówi „Nie ma podręcznika uczącego tego co robimy, ale też nie ma wyzwania, z którym nie moglibyśmy sobie poradzić”. Rick, który zasłynął jako jeden z najpopularniejszych ekspertów programu „Gwiazdy lombardu”, potrafiący rozpoznać w zdezelowanym gracie cudo, które po odrestaurowaniu będzie cennym rarytasem, z miłością konesera odnawia stare sprzęty i opowiada pasjonujące historie o każdym z tych wyjątkowych okazów. W każdym odcinku śledzimy przemiany odzyskujących dawną świetność staroci i poznajemy zaskakujące ciekawostki na ich temat oraz tajniki fachu bohaterów programu.

W pierwszym odcinku „Amerykańskich naprawiaczy” Rick podejmuje się restauracji trójkołowego elektrycznego wózka golfowego firmy Marketeer z lat sześćdziesiątych XX wieku. Jeden z pierwszych tego typu pojazdów jaki pojawił na rynku, był wówczas niczym Rolls Royce – bardzo drogą zabawką, na którą mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. Dziś egzemplarz, który trafił do Ricka, przedstawia raczej obraz nędzy i rozpaczy. Czy naszemu cudotwórcy uda się wskrzesić go do życia i przywrócić mu dawny szyk? Rick zajmie się także wyjątkowo rzadkim modelem roweru z lat pięćdziesiątych – Hopalong Cassidy. Naprawa rozklekotanego, przypominającego złom jednośladu nie będzie łatwa, bo zdobycie brakujących części graniczy z cudem…

W kolejnych odcinkach Rick zmierzy się z naprawą magicznej latarni iluzjonisty z Las Vegas, ciśnieniomierza do opon z lat trzydziestych czy hełmu kosmonauty stworzonego na potrzeby programu lotów kosmicznych Gemini w latach sześćdziesiątych.

„Amerykańscy naprawiacze”

Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 16:15 i 16:45

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *