1,6 mln widzów „Policjantek i Policjantów” w Czwórce

Rekordowym wynikiem – 2,361 mln widzów – zakończyła się emisja 5. sezonu serialu obyczajowego „Policjantki i Policjanci”.

Finałowy odcinek tej serii hitu Czwórki, wyemitowany w środę, 30 listopada 2016 roku, odnotował też najwyższe w historii serialu udziały w rynku: w grupie komercyjnej uzyskał aż 16,2%, dając stacji drugą lokatę w czasie jego emisji, a wśród wszystkich widzów – 15,2%.

Podczas emisji ostatniego odcinka Czwórka była najchętniej oglądaną telewizją spośród stacji odbieranych naziemnie w grupie 16-49 – finał serialu śledziła blisko jedna czwarta widzów z tej grupy (23,5% – SHR DVBt 16-49 ).

Warto dodać, że środowy wynik był czwartym rekordem, jaki padł w ciągu dwóch ostatnich tygodni emisji serialu, podczas których widownia „Policjantek i Policjantów” regularnie przekraczała dwa miliony.

Całą piątą serię produkcji oglądało średnio 1,600 mln widzów – o 106 tys. osób więcej niż poprzednią, emitowaną w sezonie wiosennym. Rok do roku widownia serialu wzrosła o 155 tys., a w porównaniu z pierwszym sezonem serialu – bez mała dwukrotnie.

Średnie udziały w rynku piątej serii „Policjantek i Policjantów” wyniosły 11,1% (SHR All 4+) oraz 10,2% w grupie komercyjnej – zapewniając TV4 w paśmie serialu, poniedziałek-czwartek godziny 19:00-20:00 odpowiednio czwarte i trzecie miejsce na polskim rynku telewizyjnym.

Wśród widzów telewizji naziemnej w grupie 16-49 z wynikiem 14,3% Czwórka uplasowała się aż na drugim miejscu, ustępując jedynie Polsatowi.

Szósty sezon „Policjantek i Policjantów” – do którego zdjęcia rozpoczął właśnie producent serialu, ATM Grupa – Czwórka wyemituje na wiosnę.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *