FOX ogłosił termin premiery serialu „Legion”

Premiera długo oczekiwanego serialu, którego głównym producentem jest Noah Hawley odbędzie się w czwartek, 9 lutego 2017 roku, na kanale FOX. Już teraz można zobaczyć zwiastun serialu „Legion”.

Premiera serialu „Legion” odbędzie się na antenie kanału FOX w czwartek, 9 lutego. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Noah Hawley, Lauren Shuler Donner, Bryan Singer, Simon Kinberg, Jeph Loeb, Jim Chory i John Cameron. „Legion” to najnowszy projekt Hawley’a i Camerona, którzy pełnili wcześniej obowiązki producentów wykonawczych serialu „Fargo”, nagrodzonego Emmy i Złotym Globem, zrealizowanego dla stacji FX.

„Legion” to serial oparty na komiksach Marvela autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Bohaterem historii jest David Haller (Dan Stevens) zagubiony, młody mężczyzna obdarzony ponadludzkimi zdolnościami. David był jeszcze dzieckiem, kiedy zdiagnozowano u niego schizofrenię. Chłopak przez lata leczył się w szpitalnych oddziałach psychiatrycznych. Aktualnie ma 30 lat i przebywa w szpitalu. Przytłacza go ustalony rytm dnia, wyznaczany przez śniadania, obiady, kolacje, zabiegi, obchody, podawanie leków i sen. David spędza większość czasu milcząc w towarzystwie gadatliwej Lenny (Aubrey Plaza) – pacjentki, która pomimo wieloletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu nie straciła pogody ducha i wiary, że jej los wkrótce odmieni się na lepsze. David zostaje wyrwany z błogiego odrętwienia, kiedy na oddziale pojawia się nowa pacjentka – piękna, borykająca się z dużymi problemami Syd (Rachel Keller). Między Davidem i Syd zaczyna rodzić się uczucie, dostrzegają jednak w tej całej sytuacji coś niepokojącego. Niedługo potem David uświadamia sobie, że słyszane przez niego głosy i wizje, których doświadcza mogą nie być wytworem jego chorego umysłu.

Prześladowany przez wewnętrzne demony David ucieka ze szpitala i szuka schronienia w domu swojej siostry, Amy (Katie Aselton). Amy martwi się o brata, ale chce za wszelką cenę bronić swojego pozornie idealnego życia na przedmieściach, które budowała przez lata. Jakiś czas później Syd umawia Davida na wizytę u Melanii Bird (Jean Smart), świetnej i bardzo wymagającej terapeutki, obdarzonej przenikliwym umysłem, która stosuje w swoim gabinecie niekonwencjonalne metody. Melanie i pracujący z nią specjaliści – Ptonomy (Jeremie Harris), Kerry (Amber Midthunder) oraz Cary (Bill Irwin) – uświadamiają Davidowi, że stoją przez nim nieograniczone możliwości.

Serial „Legion” został wyprodukowany przez Marvel Television oraz spółkę FX Productions, która była odpowiedzialna za realizację materiału zdjęciowego.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *