18-24 października w PULS 2

W tygodniu 18-24 października 2014 roku w PULS 2 na młodych widzów czekają pełnometrażowe animacje takie jak: „Pinokio, przygoda w przyszłości”, „Jaś i magiczna fasola”, „Pinokio i Władca Ciemności” oraz premierowa animacja „Barbie: Akademia Księżniczek”. Dodatkowo pojawią się trzy nowe seriale animowane: kultowa „Myszka Miki i przyjaciele”, „Stuart Malutki” czyli serial o przygodach małej myszki oraz dobrze znane przygody zabawnej pary – kota i myszki „Tom i Jerry”. Fani seriali też nie będą zawiedzeni. PULS 2 pokaże m.in. trzymający w napięciu serial „Arrow”, pierwszy odcinek serialu „Spartakus: Zemsta”, kolejne odcinki telenoweli „Sekret” oraz kultowe już przygody „Xeny: wojowniczej księżniczki”.

„Xena: wojownicza księżniczka”
przygodowy, USA 2000, wys. Lucy Lawless(xena), Renee O’Connor(Gabrielle), John Schulian(twórca i reżyser), Robert Tapert(twórca i reżyser)
Wojownicza księżniczka – Xena – to piękna i niebezpieczna kobieta. Niegdyś jej misją była zemsta na ludziach za krzywdy, których doznała. Wraz ze swoją armią siała postrach, a każdy kto ją napotkał, na dźwięk jej imienia drżał ze strachu. Pewnego dnia spotyka na swej drodze Herkulesa. Dzięki niemu Xena zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem… i postanawia pomagać innym. Wraz ze swoją przyjaciółką – Gabrielle – stawia czoła krzywdzie i złu panującym na świecie. Odtąd pragnie odkupić swoje winy i służyć ludziom.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 6:00

„Arrow”
akcja, USA 2012, wys. Stephen Amell, Katie Cassidy, Willa Holland, David Ramsey, Susanna Thompson
Głównym bohaterem serialu jest uznany za zmarłego miliarder Oliver Queen. Nieoczekiwanie, po pięciu latach od zaginięcia, zostaje znaleziony na jednej z odległych wysp Pacyfiku. Po powrocie do domu Queen nie jest już jednak tym samym człowiekiem, co kiedyś. Pobyt na wyspie zmienił go bezpowrotnie i skłonił do porzucenia dawnego beztroskiego życia. Chcąc uratować honor zmarłego ojca, którego marzeniem było zaprowadzenie porządku w Starling City, jako Zielona Strzała rozpoczyna walkę z przestępczością w mieście. Pomagają mu w tym nieprzeciętne umiejętności nabyte w tajemniczych okolicznościach. Jednocześnie Queenowi depcze po piętach lokalna policja, która nie toleruje jego metod zaprowadzania porządku w mieście.
Emisja: niedziela, godzina 20:00

„Spartakus: Zemsta”
akcja, USA 2012, reż. Michael Hurst, wys. Liam McIntyre, Lucy Lawless, Dustin Clare, Manu Bennett, Katrina Law, Craig Parker, Peter Mensah, Viva Bianca, Nick Tarabay
Gladiatorzy, ze Spartakusem na czele, po zabiciu Batiatusa, uciekają z Ludus. Ich bunt zaczyna siać postrach w sercu Republiki Rzymskiej już od pierwszego odcinka drugiej serii „Spartakus: Zemsta”. Claudius Glaber wraz ze swoimi wojskami zostaje wysłany do Kapui, by powstrzymać rosnącą w siłę grupę wyzwolonych niewolników. Spartakus będzie musiał dokonać wyboru między własną potrzebą zemsty na człowieku, który przyczynił się do potępienia i śmierci jego żony, a poświęceniem niezbędnym do utrzymania siły swojej armii… W drugim sezonie powracają bohaterowie znani z pierwszej części: Lucy Lawless jako Lucretia, Peter Mensah jako Oenomaus, Manu Bennett jako Crixus, Nick E. Tarabay jak Aszur, Viva Bianca jako Ilithyia i Craig Parker jako Gajusza Klaudiusza Glaber.
Emisja: niedziela, godzina 20:55

„Sekret”
telenowela, Hiszpania 2011, wys. María Bouzas, Ramón Ibarra, Sandra Cervera, Mario Martín, Fernando Coronado, Selu Nieto, Enric Benavent
Serial „Sekret” to historia burzliwej, nieszczęśliwej miłości i rozpaczliwej walki o dziecko głównej bohaterki – Pepy. Dziewczyna zakochuje się w swoim panu, z którym zachodzi w ciążę. Niestety, dziecko zostaje jej odebrane, a ona sama zostaje wypędzona. Po tułaczce, przybywa do miasteczka Puente Viejo, by pracować tam jako położna. Na swej drodze spotyka Franciscę Montenegro, właścicielkę ziemską i macochę Carlosa Castro – byłego ukochanego i ojca jej dziecka. Pepa myśli, że jej synek umarł, jednak wkrótce uświadamia sobie, że on wciąż żyje. Od tego momentu Pepa rozpoczyna dramatyczną walkę o odzyskanie, tego co do niej należało, znajduje także wsparcie w ramionach ukochanego – Tristana.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 22:30

„Pinokio, przygoda w przyszłości” – PREMIERA
animacja, Francja, Hiszpania, Kanada 2004, reż. Daniel Robichaud
„Pinokio: przygoda w przyszłości” to futurystyczna wersja klasycznej powieści Carla Collodiego o wspaniałym wynalazcy Geppetto i jego lalce o imieniu Pinokio. Pinokio jest tu małym robotem, stworzonym przez wynalazcę, którego największym marzeniem jest stać się prawdziwym chłopcem.
Emisja: niedziela, 19 października, godzina 9:50

„Jaś i magiczna fasola”
animacja, Wielka Brytania 2000, reż. Martin Gates
Jasiowi i jego matce kończą się pieniądze. Rodzina postanawia sprzedać ostatnią krowę, jednak w zamian za nią Jaś dostaje tylko fasolę. Z rzuconych na ziemie ziaren niespodziewanie wyrasta wysoka do nieba łodyga. Ciekawski chłopak postanawia wspiąć się na gigantyczną roślinę i zobaczyć co czeka go na górze. W fasolowym królestwie, do którego dociera panuje terror Ciemnych Jeźdźców i straszliwego Olbrzyma. Do Jasia dołącza mieszkanka królestwa – Dilly. Dzieci postanawiają pozbyć się Olbrzyma i jego sługusów. W końcu jednak Jaś zostaje złapany i umieszczony w zamkowym więzieniu. Tam spotyka magiczną harfę Harrietę i kurę znoszącą złote jajka. Dzielny chłopiec postanawia uwolnić się z niewoli, uratować przyjaciół i pozbyć się Olbrzyma.
Emisja: poniedziałek, 20 października, godzina 13:50

„I ty możesz zostać bohaterem”
animacja, Kanada, USA 2006, reż. Christopher Reeve, Dan St. Pierre, Colin Brady, Marek Robaczewski(reżyser wersji polskiej)
10-letni chłopiec, na którego wszyscy wołają „Mały” jest fanem pewnej drużyny sportowej. Podczas włamania do szatni jego ukochanego zespołu ginie bezcenny sprzęt, bez którego drużyna nie ma szans w nadchodzących mistrzostwach. Zdeterminowany chłopiec postanawia za wszelką cenę go odzyskać i rusza tropem złodzieja. Tak zaczyna się jego wielka wyprawa po Stanach Zjednoczonych czasów Wielkiego Kryzysu. W tej szalonej podróży towarzyszy mu rozbrykana gadająca Piłeczka, która swoim poczuciem humoru potrafi dodać otuchy nawet w największych tarapatach. Na swej drodze spotykają wielu prawdziwych przyjaciół, Mały poznaje swoje słabe i mocne strony oraz uczy się, czym jest nadzieja, przyjaźń i rodzina. Zabawna i wzruszająca opowieść o potędze marzeń, niezwykłej przyjaźni i o tym, że jeśli pragniesz wielkiej przygody to i ty możesz zostać bohaterem!
Emisja: wtorek, 21 października, godzina 13:50

„Wehikuł czasu”
animacja, USA 2003, reż. Grzegorz Pawlak(reżyser wersji polskiej), Pam Carter, Will Meugniot
Nastoletni syn wynalazcy maszyny do podróży w czasie odkrywa, że jego ojciec jest zagubiony w czasie. Wyrusza w niezwykłą podróż, by sprowadzić ojca z powrotem do domu.
Emisja: środa, 22 października, godzina 13:55

„Pinokio i Władca Ciemności”
animacja, USA 1985, reż. Hal Sutherland
Pod osłoną nocy, do miejsca, w którym mieszkają Pinokio i Gepetto przybija tajemniczy statek Władcy Ciemności. Rano na opustoszałym dotąd polu pojawia ogromny karnawałowy namiot. Tego samego dnia Pinokio obchodzi swoje pierwsze urodziny. Zaraz po nich chłopiec zobowiązuje się zanieść do miasta skrzynkę, wykonaną przez ojca. Gepetto radzi chłopcu, aby nie zbliżał się do karnawałowego namiotu. Podczas podróży Pinokio nieopatrznie zbacza jednak z bezpiecznej ścieżki…
Emisja: czwartek, 23 października, godzina 14:05

„Barbie: Akademia Księżniczek” – PREMIERA
animacja, Kanada, USA 2011, reż. Agnieszka Zwolińska(Reż wer polskiej), Ezekiel Norton, Terry Klassen
Akademia Księżniczek to prestiżowa uczelnia, którą od wieków kończyły damy dworu. Każdego roku odbywa się w niej losowanie i wybrana dziewczyna zaczyna naukę w szkole. Tym razem szczęście uśmiecha się do Blair Willows, która wygrywa ten szczególny los na loterii! Blair jest zachwycona, jednak wkrótce na jaw wychodzi pewna tajemnica…
Emisja: piątek, 24 października, godzina 14:00

„Bąbelkowy świat gupików”
animacja, USA, Kanada 2011,
„Bąbelkowy świat gupików” – to opowieść o wielobarwnym podwodnym świecie gupików, gdzie wśród koralowców i morskich ogrodów żyje paczka przyjaciół: Gill, Molly, Goby, Deema, Nonny oraz Oona. Bohaterowie przeżywają różnorakie przygody i podróże. Uwielbiają się bawić, dlatego zachęcają małych widzów do swoich interaktywnych gier pełnych tańca i muzyki.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 9:30

„Psi patrol”
animacja, Kanada, USA 2013, reż. Anna Apostolakis(reżyser wersji polskiej)
Serial „Psi patrol” przedstawia perypetie sześciorga bohaterskich szczeniąt – Marshalla, Rubble’a, Chase’a, Rocky’ego, Zumy i Skye, które wspólnie z dziesięcioletnim chłopcem Ryder’em wyruszają na ratunek potrzebującym i stawiają czoło zagrożeniom.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 10:00

„Stuart Malutki”
animacja, USA, USA 2003
Niezwykle ujmujący serial animowany o przygodach dwóch wyjątkowych braci, z których jeden – George jest chłopcem, a drugi – Stuart… myszą. Początkowo George nie akceptuje nowego „brata”. Z czasem jednak przekonuje się do Stuarta i wspólnie odkrywają świat, ucząc się od siebie nawzajem.
Emisja: poniedziałek-piątek, godz. 10:30

„Myszka Miki i przyjaciele” – PREMIERA
animacja
Kultowa animacja Disneya, której bohaterami są m.in. Myszka Miki, Kaczor Donald, Daisy i Goofy.
Premiera: środa, 22 października, godzina 11:20
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 11:20

„Był sobie kosmos”
animacja, Francja 1982
Bohaterowie serialu zostają przeniesieni w przestrzeń kosmiczną. Będziemy śledzić ich losy we Wszechświecie. Seria w łatwy, przystępny i często zabawny sposób przedstawia ciekawostki o kosmosie.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 15:15

„Tom i Jerry” – PREMIERA
animacja, USA , reż. Ewa Kania(reż. wer. pol.)
Nowe pasjonujące przygody dwójki przyjaciół: kota Toma, który w życiu ma trzy główne cele: dobrze się najeść, wyspać i w końcu złapać mysz i Jerry’ego, bystrej myszki, której największą przyjemność sprawia płatanie figli…
Premiera: piątek, 24 października, godzina 18:35
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 18:40

„Naga prawda o przeszłości”
dokumentalny, Kanada 2008
„Naga prawda o przeszłości” to intrygujący serial dokumentalny, w którym prowadzący podda w wątpliwość popularne bibilijne mity. Eksplorując Ziemię Świętą z pomocą archeologów i ekspertów, będzie szukał odpowiedzi na odwieczne pytania dotyczące tego regionu i jego historii.
Emisja: sobota, godzina 19:00

„Gwiazdy lombardu”
dokumentalny, USA 2011
Serial dokumentalny „Gwiazdy lombardu” przeniesie widzów do Las Vegas, gdzie trzypokoleniowa rodzina Harrisów, dziadek Rochard, syn Rick i wnuk Corey, prowadzi wspólnie lombard „Gold & Silver”. Ich życie kręci się wokół rodzinnego biznesu, gdzie sprawnie oceniają wartość przynoszonych przez ich niebanalnych klientów przedmiotów, począwszy od niewiele wartych pamiątek po prawdziwe, drogocenne perełki.
Emisja: sobota, godzina 14:00

„Aukcja w ciemno”
reality TV, USA 2013
„Aukcja w ciemno” to program przedstawiający ludzi, którzy żyją z kupna i sprzedaży przedmiotów wylicytowanych podczas aukcji w całych Stanach Zjednoczonych. Przedmioty te pochodzą z kontenerów, za które przestano opłacać czynsz. Właściciel magazynu ma prawo wystawić je na aukcję. Wtedy pojawia się grupa łowców skarbów. Konkurencja jest niezwykle zacięta, a udział w licytacji to ryzykowne przedsięwzięcie. Do chwili otwarcia, zawartość kontenerów pozostaje tajemnicą, a znaleźć w nich można dosłownie wszystko.
Emisja: sobota, godzina 13:00; wtorek, godzina 19:30

„Łowcy okazji”
dokumentalny, USA 2010
Program przedstawia perypetie dwóch handlarzy – Allena Haffie i Clintona Jonesa, którzy przemierzają Stany Zjednoczone szukając wyjątkowych towarów z magazynowych wyprzedaży. W Stanach bowiem, znajduje się mnóstwo opuszczonych magazynów, które zostają wystawione na publiczną aukcję. Każdy z nich może stać się wartościową gratką dla kupującego.
Emisja: poniedziałek, godzina 20:00

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *