18. urodziny M jak Miłość

4 listopada 2000 roku o godzinie 16.30 na antenie TVP2 zadebiutował serial „M jak Miłość”. Od osiemnastu lat to najbardziej popularny i najbardziej lubiany przez widzów serial obyczajowy w Polsce. Nagrodzony Platynową Telekamerą od lat przyciąga do Dwójki wielomilionową widownię.

Sprawdź godziny emisji serialu „M jak miłość” w PROGRAMIE TV

Rekord oglądalności serialu padł 1 marca 2005 roku. Odcinek obejrzało aż 12,6 mln widzów przy ponad 67,6% udziałach w rynku. Serial „M jak Miłość” jest wielowątkową opowieścią o kilku pokoleniach pochodzącej z Grabiny rodziny Mostowiaków. Odzwierciedla realne troski, pozwala utożsamiać się widzom z bohaterami i ich codziennymi problemami. Od osiemnastu lat Polacy z niezmiennym zainteresowaniem śledzą perypetie głów rodu Mostowiaków, oraz ich dzieci, wnuków i przyjaciół ciesząc się sukcesami i dzieląc troski ulubionych postaci.

W role głównych bohaterów serialu Dwójki wcielają się m.in. Teresa Lipowska, Małgorzata Pieńkowska, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał i Marcin Mroczkowie, Anna Mucha, Katarzyna Cichopek, Dominika Ostałowska, Robert Moskwa, Krystian Wieczorek, Mikołaj Roznerski, Magdalena Walach i wielu innych znanych i lubianych przez widzów aktorów. Serialowe rodziny Mostowiaków i rodziny ich przyjaciół przez lata dochowali się całkiem pokaźnej gromadki dzieci, kreując gwiazdy najmłodszego pokolenia.

Ulubiony serial Polaków został nagrodzony trzykrotnie Telekamerą dla najlepszego serialu, otrzymał również Telekamerę Złotą i Platynową. „M jak Miłość” zdobył też zainteresowanie widzów zagranicznych. W 2006 r. w rosyjskim kanale Pierwyj wystartował serial pod tytułem „Lubow kak lubow”.

Pierwszą scenarzystką „M jak Miłość” była Ilona Łepkowska, obecnie jest nią Alina Puchała. W ciągu 18 lat serial reżyserowali m.in.: Ryszard Zatorski, Natalia Koryncka-Gruz, Maciej Dejczer, Piotr Wereśniak, Waldemar Szarek, Roland Rowiński, Mariusz Malec.

Sprawdź ofertę TVP2 w PROGRAMIE TV

W najbliższy poniedziałek Dwójka zaprasza widzów o 20.55 na 1395. odcinek serialu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *