2. sezon „HUMANS” od stycznia 2017 roku w AMC

W czwartek, 12 stycznia 2016 roku o godzinie 21:00, na antenie AMC odbędzie się polska premiera 2. sezonu „HUMANS”. Akcja serialu rozgrywa się w rzeczywistości równoległej, w której każdy może sprawić sobie Syntha – służącego-robota do złudzenia przypominającego żywą istotę. Produkcja pokazuje, do czego może doprowadzić zatarcie granic pomiędzy maszynami a ludźmi. Do obsady serialu dołączyła m.in. Carrie-Anne Moss („Matrix”, „Jessica Jones”), która wcieli się w postać Dr Atheny Morrow, specjalistki od sztucznej inteligencji.

Od wydarzeń kończących pierwszą serię minęło kilka miesięcy. Niska (Emily Berrington) nadal przebywa na wolności i znajduje się w posiadaniu kodu świadomości. Pozostałe Synthy, Mia (Gemma Chan), Leo (Colin Morgan) oraz Max (Ivanno Jeremiah) nie wiedzą, gdzie znajduje się ich siostra i próbują na nowo odnaleźć swoje miejsce w świecie. Tymczasem Joe (Tom Goodman-Hill) oraz Laura Hawkinsowie (Katherine Parkinson) starają się naprawić swoje małżeństwo.

W momencie, gdy do opinii publicznej zaczynają docierać niepotwierdzone doniesienia o niewytłumaczalnych i niepokojących zachowaniach Synthów, odzywają się echa, z pozoru prostej, decyzji podjętej przez Hawkinsów, a przeszłość w niespodziewany i nagły sposób ponownie wkracza do ich domu. Cała rodzina będzie musiała dokonać trudnego wyboru, który sprawi, że znajdą się w centrum uwagi. W tym samym czasie, w Stanach Zjednoczonych, Milo Khoury (Marshall Allman), młody miliarder z Doliny Krzemowej, dyrektor generalny i założyciel wiodącej firmy technologicznej, rozpoczyna pionierskie badania. Na stanowisko asystentki zatrudnia Dr Athenę Morrow (Carrie-Anne Moss), wybitną ekspertkę w dziedzinie sztucznej inteligencji. Kobieta ma wątpliwości co do prawdziwych intencji Mila, jest jednak całkowicie oddana swojej pracy i zdeterminowana osiągnąć zamierzony cel, którym jest wynalezienie zupełnie nowego rodzaju świadomości maszyn.

Czy będące na etapie ciągłego rozwoju, wkraczające w ludzkie życie twory oraz ludzie, do niedawna niepodzielnie panujący na ziemi, a teraz głośno wyrażający swój sprzeciw w poczuciu zagrożenia, będą potrafili współistnieć w nowym świecie? Porywająca, wielowątkowa narracja wkracza na kolejny poziom nie przestając stawiać przed nami fundamentalnego pytania: czy ktokolwiek ma prawo do stanowienia o tym, co właściwie oznacza bycie „żywą istotą”?

Do obsady serialu wraz z Carrie-Anne Moss (znaną z takich produkcji, jak „Matrix” czy „Jessica Jones”) i Marshallem Allmanem („Czysta krew”) dołączyli Sam Palladio („Nashville”), Sonya Cassidy („Wszystko dla pań”) i Letitia Wright („Cucumber”, „Banana”). Spośród aktorów z 1. sezonu „HUMANS”, oprócz wspomnianych wcześniej – Katherine Parkinson, Toma Goodmana-Hilla, Colina Morgana, Gemmy Chan, Ivanna Jeremiaha i Emily Berrington, w kontynuacji zobaczymy m.in. Ruth Bradley („Upadek”), Willa Tudora („Gra o tron”) i Neila Maskella („Utopia”).

Polska premiera 2. sezonu „HUMANS” odbędzie się 12 stycznia 2017 roku o godzinie 21:00. Emisja kolejnych odcinków w każdy czwartek o tej samej porze. Na 2. sezon serii składa się osiem odcinków.

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *