2. sezon serialu „Indyjskie lato” na CBS Europa

Indie, 1935 roku. Działacze nielegalnej Partii Niepodległości nie ustają w swych dążeniach do odzyskania wolności. Jednak Brytyjczycy nie mają zamiaru zrezygnować z kolonii i rozszerzają kompetencje swojego rządu. Prowadzi to do coraz silniejszych niepokojów w całym kraju. Życie uwikłanych w te wydarzenia bohaterów zmienia się nieodwracalnie. Ich losy będzie można śledzić w 2. sezonie serialu „Indyjskie lato”, na który kanał CBS Europa zaprasza od 4 września 2016 roku w każdą niedzielę o godzinie 21:00.

Akcja kolejnego sezonu rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach, które miały miejsce w Simli w 1932 roku. Brytyjski rząd wprowadza ustawę zwiększającą jego kompetencje w Indiach. Rośnie napięcie na całym subkontynencie, coraz głośniej słychać nawoływanie do buntu wobec kolonizatorów. Zostaje przeprowadzony nieudany atak na wicekróla Indii – ktoś podrzuca odbezpieczony granat do jego samochodu. Granat nie eksploduje, jednak władca doznaje ataku serca. Te wydarzenia skłaniają Cynthię do namawiania Ralpha, aby ten podjął grę o najwyższe stanowisko. Tymczasem Aarafin, który nadal oficjalnie pracuje dla Ralpha, potajemnie wspiera Partię Niepodległości. Jego nielegalna działalność może ściągnąć na niego śmiertelne niebezpieczeństwo.

Serial „Indyjskie lato” opowiada o Indiach pod brytyjskimi rządami, ukazując szerokie tło społeczne i polityczne tamtych czasów. Bohaterami są zarówno przedstawiciele angielskiej klasy wyższej – utrzymujący się z kolonii lub służący Koronie, jak i Hindusi. Twórcy serialu z jednej strony stworzyli piękny obraz Indii, uwodzących egzotyką i barwnością. Z drugiej – pokazują moment początku końca Imperium Brytyjskiego, zyskiwanie samoświadomości Hindusów oraz potrzebę walki o suwerenność. Świetne kostiumy, zrealizowane z rozmachem zdjęcia oraz wciągająca, wielowątkowa historia to atuty serialu. Należy do nich także brytyjsko-hinduska obsada z dwukrotnie nominowaną do Oscara Julie Walters w jednej z głównych ról.

Na 2. sezon serialu „Indyjskie lato” CBS Europa zaprasza od 4 września w każdą niedzielę o godzinie 21:00 (po dwa odcinki).

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *