Cykl „Apokalipsa: I wojna światowa” w Stopklatce TV

2 września 2016 roku Stopklatka TV premierowo zaprezentuje pierwszy odcinek cyklu „Apokalipsa: I wojna światowa” – dokumentu, w którym obraz wojny przestawiony został dzięki nieopublikowanym dotąd, prywatnym materiałom żołnierzy oraz cywilów.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

„Apokalipsa: I wojna światowa” jest portretem globalnego konfliktu zbrojnego, który został ukazany dzięki wykorzystaniu ponad 500 godzin archiwalnych nagrań oraz prywatnych, amatorskich zdjęć, pokolorowanych i zrekonstruowanych na potrzeby produkcji. Twórcy pięcioodcinkowego cyklu starają się odpowiedzieć na pytania: jak doszło do tak okrutnego i dalekosiężnego w skutkach konfliktu? W jaki sposób ludziom udało się przetrwać cztery długie lata okrucieństwa? Czy można było uniknąć śmierci całego pokolenia? Jak światowy konflikt wpłynął na dalsze losy Europy?

Dokument przedstawia działania zbrojne na mniej znanych odcinkach frontu – w Rosji, Serbii, Turcji, Palestynie oraz na arabskiej pustyni. Pokazuje również motywy działania rządzących oraz codzienność życia cywilów. Dzięki listom oraz dziennikom pisanym w czasie wojny, wspomnienia ocalonych mężczyzn i kobiet ożywają na ekranie, pozwalając widzom lepiej zrozumieć tragedię ludzi, którzy tę wojnę przetrwali.

Cykl dokumentalny „Apokalipsa: I wojna światowa” oglądać będzie można w Stopklatce TV w każdy piątek o godzinie 18:50. Pierwszy odcinek pt. „Furia” stacja premierowo zaprezentuje 2 września.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *