216 tysięcy widzów premiery 5. sezonu „Wikingów” w History

Nikt tu nie jest niewinny. Piąty sezon pędzi do przodu zbroczony krwią, na każdym kroku czai się zdrada, a odwet jest nieunikniony. Wikingowie, zaślepieni pychą i wyrzutami sumienia, są podzieleni i jeszcze bardziej niebezpieczni, szukając zemsty w imieniu swych bogów i krewnych. Premiera serialu w Polsce odbyła się w telewizji HISTORY w czwartek 30 listopada, dzień po premierze amerykańskiej.

Sprawdź ofertę kanału History w PROGRAMIE TV

Średnia oglądalność pierwszych dwóch odcinków 5. sezonu serialu „Wikingowie” na HISTORY wedle danych Nielsen Audience Measurement wyniosła 118,7 tysięcy widzów w grupie 4+. To najlepszy wynik w historii serialu na kanale HISTORY w Polsce. Oba odcinki dotarły do ponad 216 tysięcy Polaków (RCH/zasięg minutowy). „Wikingowie” to drugi najpopularniejszy serial fabularny w Polsce wedle badania agencji MEC przeprowadzonego w październiku br., wyprzedzony jedynie przez „Grę o tron”. Wedle badań MEC aż 5 milionów Polaków z grupy wiekowej 16+ miało przynajmniej przez chwilę styczność z jednym z odcinków serialu produkcji HISTORY.

Serial „Wikingowie” to nie tylko wartka akcja, walki wojowników i morskie wyprawy. To także fascynująca opowieść, która przenosi w czasy legendarnych bogów i średniowiecznej Europy. Śledzimy losy ambitnych synów Ragnara – Björna (Alexander Ludwig), Ivara Bez Kości (Alex Hogh), Ubbe (Jordan Smith) i Hvitserka (Marco Ilso).

Sezon piąty „Wikingów” zaczyna się od objęcia dowództwa nad Wielką Armią Pogan przez Ivara, podczas gdy Lagertha panuje jako królowa Kattegat. Zamordowanie przez Ivara jego brata Sigurda skutkuje całą serią krwawych bitew, a synowie Ragnara rozważają kolejne posunięcia po pomszczeniu ojca.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu „Wikingowie” jest Michael Hirst, twórca m.in. wyróżnionego nagrodą Akademii Filmowej obrazu „Elizabeth”, a także nominowanej do Emmy i Złotego Globu „Dynastii Tudorów”.

Obecnie trwają prace nad 6. sezonem serialu.

Premiera kolejnych odcinków nowego sezonu w czwartki o godz. 21:00 w HISTORY.

Źródło: A+E Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *