Na dni 24-30 maja telewizja PULS 2 przygotowała wiele nowości w swojej ofercie programowej skierowanej do całej rodziny. W sobotnie wieczory stacja zaprasza widzów na nowy, trzymający w napięciu serialowy hit “Continuum: Ocalić przyszłość”. Na antenie pojawią się także: premierowe odcinki przygotowanego specjalnie dla TV Puls programu “Wojciech Cejrowski. Boso – Teksas”, intrygujące historie ukazane w serialu “Krwawa historia Europy” z portfolio National Geographic oraz nowe seriale dokumentalne: “Handlarz doskonały” i “Łowcy okazji”.

W tym tygodniu PULS 2 pokaże także premierowe odcinki seriali dla najmłodszych – “Johnny Test” i “Sabrina”. Dla młodych widzów PULS 2 przygotował pełnometrażowe propozycje, a wśród nich dwie części przygód małej myszki – “Amerykańska opowieść: skarb wyspy Manhattan” i “Amerykańska opowieść: tajemnica potwora z Manhattanu”. W weekend nieco starsi widzowie, będą mogli zobaczyć nowy serial “Maszyna zmian” oraz dwa filmy z kultowego cyklu o Winnetou – “Winnetou I: Złoto Apaczów” i “Winnetou II: Ostatni renegaci”.

“Continuum: Ocalić przyszłość”
akcja, Kanada 2012, wys. Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo
Akcja serialu “Continuum: Ocalić przyszłość” toczy się w 2077 roku w Vancouver, gdzie ludzie żyją pod rządami korporacji i w zaawansowanym technologicznie państwie policyjnym. Fabuła koncentruje się na konflikcie pomiędzy grupą terrorystyczną Liber8, która przeniosła się w czasie z 2077 do 2012 roku w Vancouver, a policjantką – Kierą Cameron, która przez przypadek zostaje przeniesiona razem z nimi. Po podróży w czasie członkowie Liber8 decydują się na kontynuowanie swojej brutalnej walki przeciw korporacjom, by zapobiec sytuacji politycznej z 2077 roku.
Emisja: sobota, 24 maja, godzina 21:00

“Maszyna zmian” – PREMIERA
familijny, Polska 1995, wys. Ewa Gawryluk, January Brunov, Beata Żurek, Katarzyna Łuczewska
“Maszyna zmian” to serial opowiadający o niezwykłych przygodach grupy dzieci i ich opiekunów Anny i Filipa. Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy dzieci przyjeżdżają do sanatorium dla alergików. Podczas zwiedzania znajdują stary fortepian z tajemniczym przejściem do podziemi, a w nim dziwne urządzenie. Okazuje się, że jest nim maszyna zmian. Po przeczytaniu wiadomości pozostawionej przez dawnego właściciela, dowiadują się, że to niezwykłe urządzenie może zmieniać dosłownie wszystko w coś, co trudno przewidzieć.
Emisja: sobota, 24 maja, godzina 6:00 oraz niedziela, 25 maja, godzina 6:00

“WWE RAW”
sportowy, USA 2013
Ekscytujący i nieprzewidywalny program, w którym zmierzą się ze sobą największe gwiazdy wrestlingu.
Emisja: piątek, 30 maja, godzina 22:30

“Winnetou I: Złoto Apaczów”
przygodowy, Jugosławia, RFN, Włochy 1963, reż. Harald Reinl, wys. Pierre Brice, Lex Barker, Marie Versini
Bohaterem filmu “Złoto Apaczów” jest Winnetou – młody, szlachetny wódz indiańskiego plemienia Apaczów, a także świetny tropiciel. Jego przyjacielem i towarzyszem licznych przygód jest Old Shatterhand – biały traper, z którym Winnetou zawarł przymierze krwi. Razem z nim, a także innymi niezwykłymi towarzyszami, Winnetou wyrusza na wyprawy pełne niebezpiecznych przygód.
Emisja: sobota, 24 maja, godzina 9:50

“Winnetou II: Ostatni renegaci” – PREMIERA
przygodowy, Francja, Jugosławia, RFN, Włochy 1964, reż. Harald Reinl, wys. Pierre Brice, Lex Barker, Anthony Steel, Karin Dor
Film “Winnetou II: ostatni renegaci” to kontynuacja przygód Winnetou. Śmierć ojca stała się punktem zwrotnym w jego życiu. Młody wódz uznał, że jego zadaniem jest zapobiec nieszczęściu, które mogłoby oznaczać zagładę wszystkich Indian. Pewnego dnia, Winnetou ratuje córkę Leśnego Niedźwiedzia. Młodzi zakochują się w sobie. Przyjaciel Winnetou, Old Shatterhand dowiaduje się od porucznika, że bandyci razem z Forresterem, napadli na plemię Ponków. Old Shatterhand razem z Winnetou i przyjaciółmi, ruszają im na pomoc.
Emisja: niedziela, 25 maja, godzina 10:00

“Amerykańska opowieść: skarb wyspy Manhattan”
animacja, USA 1998, reż. Larry Latham
W wielokulturowym Nowym Jorku z przełomu XIX i XX wieku Fievel i rodzina myszy imigrantów z Rosji, szuka swojego szczęścia. Pewnego dnia mały Fievel znajduje tajemniczą mapę, która ma go zaprowadzić do sekretnego skarbu. Jednak w efekcie, Fievel i jego przyjaciele odnajdą tajemniczy świat pierwotnych mysich mieszkańców tego regionu, żyjących w ukryciu głęboko pod miastem.
Emisja: sobota, 24 maja, godzina 7:15

“Amerykańska opowieść: tajemnica potwora z Manhattanu” – PREMIERA
animacja, USA 1999, reż. Larry Latham
“Amerykańska opowieść: tajemnica potwora z Manhattanu” to kolejna część animacji o przygodach małej myszki o imieniu Fiewel. Brutalny potwór porywający myszy terroryzuje mysi świat na Manhattanie i nawiedza Fiewela w koszmarach. Wraz z mysim dziennikarzem, Fiewel i jego wierni przyjaciele tropią sensację wieku i chcą zmierzyć się w groźnym potworem.
Emisja: piątek, 30 maja, godzina 16:00

“Johnny Test”
animacja, USA, Kanada
Tytułowy bohater animacji “Johnny Test” jest jedenastoletnim chłopcem, posiadającym swojego wiernego towarzysza przygód – psa Dukey’a, który umie mówić. Johnny ma też, dwie siostry bliźniaczki – Mary i Susan. Są one wynalazczyniami, mającymi własne tajne laboratorium. I to właśnie na Johnnym testują swoje wynalazki, często doprowadzając do niezwykłych zdarzeń i wypadków.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 10:00

“Sabrina”
animacja, USA 2003
Sabrina Spellman jest w połowie zwykłą śmiertelniczką a w połowie czarownicą. Dziewczyna uczy się czarować, często przez magię wpada w tarapaty. Mieszka wraz z ciotkami, kotem-czarodziejem Salemem i wujkiem w miasteczku o nazwie Greendale.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 15:30

“Łowcy okazji”
dokumentalny, USA 2010
Program “Łowcy okazji” przedstawia perypetie dwóch handlarzy – Allena Haffie i Clintona Jonesa, którzy przemierzają Stany Zjednoczone szukając wyjątkowych towarów z magazynowych wyprzedaży. W Stanach bowiem, znajduje się mnóstwo opuszczonych magazynów, które zostają wystawione na publiczną aukcję. Każdy z nich może stać się wartościową gratką dla kupującego.
Premiera: sobota, 24 maja, godzina 16:00
Emisja: sobota, godzina 16:00 oraz poniedziałek, godzina 19:10

“Handlarz doskonały”
dokumentalny, Kanada 2012
“Handlarz doskonały” to serial śledzący codzienne życie Jeffa Schwarza, który zarobił fortunę dzięki umiejętnemu prowadzanie transakcji kupna i sprzedaży.
Premiera: sobota, 24 maja, godzina 17:00
Emisja: sobota, godzina 17:00 oraz środa, godzina 19:10

“Wojciech Cejrowski. Boso – Teksas”
Seria “Wojciech Cejrowski. Boso” z Teksasu przybliży wyjątkowy koloryt największego, zaraz po Alasce, stanu Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy Teksasu do dzisiaj podkreślają swoją odrębność i niezwykły charakter miejsca, w którym żyją. Nie bez powodu, bo to właśnie Teksas był sceną najważniejszych wydarzeń w dziejach USA: od chwili kształtowania się nowego państwa i walk z Indianami oraz Meksykiem, przez Wojnę Secesyjną, aż po złote czasy kowbojów i rewolwerowców. To właśnie tutaj przetrwał duch pierwszych, amerykańskich osadników. Wojciech Cejrowski w charakterystyczny dla siebie inteligentny i dowcipny sposób opowie o tak nieodłącznych elementach Teksasu, jak ranczo, bydło, broń palna, kowboje, rodeo czy ropa naftowa.
Premiera: niedziela, 25 maja, godzina 15:30

“Krwawa historia Europy”
dokumentalny, Wielka Brytania 2012
Seria dokumentalna “Krwawa historia Europy” ukazuje pełne grozy i tajemnic historie ze Startego Kontynentu.
Emisja: piątek, 30 maja, godzina 20:00

Źródło: Telewizja Puls