„24: Dziedzictwo” na FOX

Zegar znów zaczyna tykać w kolejnej odsłonie nagrodzonego Emmy przeboju telewizyjnego „24 godziny”. Ponownie czeka nas nerwowy wyścig z czasem, ale tym razem stawką w śmiertelnej grze jest udaremnienie planowanego w Stanach Zjednoczonych zamachu terrorystycznego. Serial został zrealizowany w konwencji, która przyniosła rekordową popularność pierwszej części „24 godzin” – jego akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

6 miesięcy przed wydarzeniami przedstawionymi w „24: Dziedzictwo” elitarna jednostka amerykańskich Rangersów pod dowództwem sierżanta Erica Cartera (Corey Hawkins, „Straight Outta Compton”) zabija w Jemenie przywódcę grupy terrorystycznej, szejka Ibrahima Bin-Khalida. Niedługo potem jego zwolennicy wydają wyrok śmierci na Cartera, jego żołnierzy i członków ich rodzin. Aby uchronić ich przed zagrożeniem, rząd włącza wszystkie osoby, które są potencjalnym celem terrorystów, do federalnego programu ochrony świadków. Nieudany zamach na życie Cartera uświadamia mu jednak, że życie żołnierzy w dalszym ciągu jest w niebezpieczeństwie. Aby udaremnić kolejne ataki, Carter prosi o pomoc Rebeccę Ingram (Miranda Otto, „Homeland”), która była odpowiedzialna za zneutralizowanie Bin-Khalida.

Inteligentna i ambitna oficer wywiadu zrezygnowała z posady szefowej jednostki antyterrorystycznej, by wspierać swojego męża – senatora Johna Donovana (laureat Emmy i Złotego Globu Jimmy Smith, „Nowojorscy gliniarze”, „Prezydencki poker”) – w wyścigu o prezydencki fotel. Dzięki dziesiątkom nieprzespanych nocy i poświęceniu życia prywatnego w imię kariery, zaszła bardzo daleko. Biały Dom wydaje się być w zasięgu ich ręki, ale czy Rebecca odnajdzie się w roli przyszłej Pierwszej Damy?

W obliczu dramatycznego rozwoju wydarzeń Carter i Ingram będą wspólnie rozpracowywać rozbudowaną siatkę terrorystów. W starciu ze zwolennikami Bin Khalida, muszą rozliczyć się ze swoją przeszłością, skonfrontować się z członkami swoich rodzin i z samymi sobą, nie wiedząc do końca, komu mogą ufać.

Pomysłodawcami, producentami oraz autorami scenariusza serialu „24: Dziedzictwo” są Manny Coto i Evan Katz („24 godziny”, „24: Jeszcze jeden dzień”). Producentami wykonawczymi serialu są m.in. laureaci nagród Akademii Filmowej i Emmy – Brian Grazer („Piękny umysł”, „24 godziny”) i Howard Gordon („Homeland”, „24: Jeszcze jeden dzień”) oraz Robert Cochran („24 godziny”, „24: Jeszcze jeden dzień”), Jon Cassar („24 godziny”, „24: Jeszcze jeden dzień”) i Stephen Hopkins („24 godziny”), odpowiedzialny również za reżyserię. Funkcję producenta „24: Dziedzictwo” pełni gwiazda pierwszej serii, Keifer Sutherland. Serial „24: Dziedzictwo” został wyprodukowany przez wytwórnię 20th Century Fox Television we współpracy z Imagine Television, Teakwood Lane, Rego Park Film oraz Television and Borderland Entertainment.

„24: Dziedzictwo”

Premiera: wtorek, 7 lutego, godzina 21:00 (dwa odcinki)

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *