26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

W sobotę, 27 maja w godz. 11.00 – 20.00 na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczne wydarzenie będzie przebiegało pod hasłem „Rewolucje Naukowe”. Na uczestników czeka mnóstwo ciekawych i czasem zaskakujących pokazów naukowych oraz wiele atrakcji, m.in. możliwość zobaczenia robota humanoidalnego czy stworzenie mapy 2D i 3D lodowców. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej na antenach Polskiego Radia i na stronie pikniknaukowy.pl.

Podczas 26. Pikniku Naukowego, organizowanego przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik, zwiedzający będą mogli przyjrzeć się „rewolucjom naukowym” – kamieniom milowym w rozwoju nauki. Organizatorzy przygotowali szereg stanowisk umożliwiających poznawanie fascynujących zjawisk, nowych odkryć i wynalazków. Uczestnicy będą mogli zgłębić swoją wiedzę odwiedzając specjalnie przygotowane strefy tematyczne. Są wśród nich: „Strefa przyszłości”, w której będzie można się dowiedzieć o najnowszych wynalazkach, technologiach oraz badaniach prowadzonych przez naukowców; „Strefa organizatorów”, gdzie odwiedzający będą mogli poznać atrakcje przygotowane przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik, „Strefa cywilizacji”, przybliżająca technologie i badania mające wpływ na nasze życie codzienne; „Strefa rodzinna”, dla najmłodszych odkrywców, „Strefa kultowych eksperymentów”, pełna doświadczeń, które znamy i kochamy; Strefa „Zrób to sam”, dla wszystkich majsterkowiczów i konstruktorów; „Strefa zdrowia”, dotycząca współczesnych metody leczenia oraz dbania o nasze zdrowie.

Na 26. Pikniku Naukowym, organizowanym przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik, każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Będzie można stworzyć mapę 2D i 3D lodowców oraz zobaczyć, jak wygląda badanie krystalizacji kryształów. Zwiedzający zapoznają się z technologią pozyskiwania energii przy wykorzystania światła UV – sprawdzą, jak dzięki naturze można pozyskiwać energię. Nie zabraknie również informacji dotyczących technik, pozwalających sterować urządzeniami elektronicznymi zdalnie oraz za pomocą myśli. Będzie też okazja do zobaczenia najbardziej zaawansowanej wersji robota humanoidalnego, który dzięki sztucznej inteligencji potrafi komunikować się w każdym temacie. Entuzjaści scenicznych pokazów naukowych będą mogli liczyć na spektakularne występy oraz rozmowy z prowadzącymi.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 instytucji z kraju i zagranicy, a wśród nich znajdą się stanowiska Centrum Nauki Kopernik oraz Polskiego Radia, z których dziennikarze będą relacjonować i nadawać audycje „na żywo”. Będzie można również porozmawiać z dziennikarzami Polskiego Radia oraz wziąć udział w warsztatach radiowych.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *