Koncert „Pokolenia wolności” w Polsacie

Z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku zaśpiewają: Doda, Kayah, Michał Szpak, Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, Raz Dwa Trzy, Dr Misio, Lemon, Grzegorz Kupczyk, Martyna Jakubowicz, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Tribbs, Jary Oddział Zamknięty, Kasia Wilk i Mezo, Big Cyc, Lombard, VooVoo, Orkiestra Marcina Urbana, Sienna Gospel Choir i Daria Marx.

Sprawdź godziny emisji koncertu „Pokolenia wolności” w PROGRAMIE TV

Motywem przewodnim koncertu, który zainauguruje trzydniowe obchody Święta Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku jest wolność. Usłyszymy kultowe piosenki czasu transformacji – lat 80. i 90. w nowych wykonaniach. Wiele z tych utworów jak „Po co wolność”, „Chcemy być sobą”, „Nie pytaj o Polskę”, „Dorosłe dzieci” czy „Przeżyj to sam” zyskało miano hymnów swojego pokolenia. Wśród artystów, których zobaczymy i usłyszymy, znaleźli się wykonawcy doskonale pamiętający 4 czerwca 1989 i tacy, których wtedy jeszcze nie było na świecie. Każdy z nich na swój sposób czuje i rozumie pojęcia ojczyzny, patriotyzmu i solidarności, co pozwoliło nadać doskonale znanym utworom zupełnie nowe zabarwienie emocjonalne.

Dobór artystów i utworów jest nieprzypadkowy. „Arahję” Kultu usłyszymy w wykonaniu Michała Szpaka, Doda zaśpiewa piosenkę – a właściwie pieśń – „Polska Madonna” Maryli Rodowicz, Tribbs „Pokolenie” zespołu Kombii a Daria Marx „Modlitwę o wschodzie słońca” Jacka Kaczmarskiego. Wszystkie te wykonania są doskonałe, bo pewne wartości jak wolność, miłość, tolerancja są uniwersalne dla wszystkich pokoleń. Nie zabraknie także hitów w oryginalnej interpretacji ich twórców. „W domach z betonu” zaśpiewa Martyna Jakubowicz, „Orła Cień” Varius Manx i Kasia Stankiewicz, „Ważne” Kasia Wilk i Mezo a „Chory na Polskę” Dr Misio.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz.

Koncert „Pokolenia wolności” w piątek, 2 czerwca, o 20.00 w Polsacie.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *