28 czerwca – 4 lipca w PULS 2

Na dni 28 czerwca – 4 lipca telewizja PULS 2 przygotowała wiele nowości w swojej ofercie programowej skierowanej do całej rodziny. W tym tygodniu pokazany zostanie finałowy odcinek serialowego hitu – „Wikingowie”. Na antenie pojawią się także premierowe odcinki seriali dokumentalnych: „Niezwykłe iluzje”, „Handlarz doskonały” i „Łowcy okazji”.

W tym tygodniu PULS 2 pokaże premierowe odcinki seriali dla najmłodszych – „Wspaniałe zwierzaki”, „Zagroda według Otisa”, „Było sobie życie” i „Wojownicze Żółwie Ninja”. Dla młodych widzów stacja przygotowała także pełnometrażowe propozycje, a wśród nich animacje: „Dawid i Sandy”, „Przygody lisa urwisa”, a także film z cyklu „Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Stoliczku, nakryj się”.

W piątkowe popołudnie na widzów czeka seria filmów, wśród nich kolejna część przygód Pana Kleksa, tym razem będzie to „Tryumf Pana Kleksa”. Potem, nieco starsi widzowie, będą mogli zobaczyć kolejny film z kultowej serii o Winnetou – „Winnetou i Old Surehand” oraz film przygodowy z Jeremym Ironsem w roli głównej – „W królestwie smoków”.

„Wikingowie”
akcja, Irlandia, Kanada 2013, wys. Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Jessalyn Gilsig, Gustaf Skarsgård, George Blagden
Świat Wikingów ożywa na nowo wraz z wyprawą Ragnara Lothbroka, który zapisał się na kartach nordyckiej historii, jako człowiek, który wyszedł poza ramy mitów.
Akcja serialu ma początek w VIII wieku, w Skandynawii, gdzie Ragnar, wojownik i rolnik, marzy o znalezieniu bogactwa i dalekich wyprawach na zachód. Nad swoimi planami, zmieniającymi porządek świata, pracuje w tajemnicy, gdyż najpierw musi przekonać do nich lokalnego przywódcę – Earla Haraldsona, który niechętnie dzieli się władzą i sławą. Earl obawia się, że podróż Ragnara, jeśli zakończy się sukcesem, przyniesie mu zaszczyty, szacunek i władzę.
Emisja: piątek, godzina 23:30

„WWE RAW”
sportowy, USA 2013
Ekscytujący i nieprzewidywalny program, w którym zmierzą się ze sobą największe gwiazdy wrestlingu.
Emisja: piątek, godzina 22:30

„Winnetou i Old Surehand” – PREMIERA
przygodowy, Jugosławia, RFN 1965, reż. Alfred Vohrer, wys. Pierre Brice, Stewart Granger, Larry Pennell
„Winnetou i Old Surehand” to kolejna część przygód dzielnego wodza Winnetou. Old Surehand wyrusza do miasta Manson, aby znaleźć mordercę swojego brata. Jego wyprawa zostaje zakłócona śmiercią czerwonoskórego Tu-Wana, syna wodza Maki-Mote, który padł ofiarą białych bandytów. Śmierć Indianina staje się natychmiast powodem walk. Za tym wszystkim stoi podstępny Generał, który próbuje przejąć ziemie Indian, na których ukryte jest złoto. Jedyni, którzy mogą wprowadzić ponownie pokój między białymi a czerwonymi, są Old Surehand i jego przyjaciel Winnetou.
Emisja: niedziela, 29 czerwca, godzina 10:05; piątek, 4 lipca, godzina 17:30

„Tryumf Pana Kleksa”
animacja, Polska, Irlandia 2001, reż. Karzysztof Gradowski, wys. Piotr Fronczewski, Jerzy Bończak, Zbigniew Buczkowski, Jan Skrobek-Kiełczewski, Jarosław Jakimowicz
Tomkowi Miłkowskiemu grozi utrata pracy rysownika komiksów w „Świecie Fantazji”. Gdy mężczyzna szuka natchnienia i czegoś co mogłoby uratować jego stanowisko przypadkowo natrafia na książkę z opowieściami o panu Kleksie. Nie zważając na okoliczności Tomek bierze się do pracy i rysuje historię przygód Ambrożego Kleksa. W ten sposób wchodzimy w baśniowy świat profesora Kleksa i jego przyjaciół.
Emisja: piątek, 4 lipca, godzina 15:55

„W królestwie smoków”
przygodowy, USA, Czechy 2000, reż. Courtney Solomon, wys. Jeremy Irons, Bruce Payne, Justin Whalin, Marlon Wayans
Wielki czarnoksiężnik – Profion – pragnie zawładnąć tronem baśniowego królestwa Izmer. W tym celu zabija jego prawowitego króla. Władzę po nim przejmuje jego córka – księżniczka Savina – która prędzej poświęci swoje życie, niż pozwoli na to, by Profion zasiadł na tronie. Nie wie jednak, że aby go pokonać, będzie musiała zmierzyć się z całą armią przerażających smoków.
Emisja: piątek, 4 lipca, godzina 19:15

„Przygody lisa urwisa”
animacja, Luksemburg 2005, reż. Joanna Wizuel(reżyser wersji polskiej), Thierry Schiel
Lis Renart to wyjęty spod prawa sprytny złodziejaszek, który walczy z feudalną niesprawiedliwością. Nie kradnie z chciwości, ale po to, by zapewnić przetrwanie swej rodzinie. Renart oraz jego wspólnik, nieporadny szczur Rufus, pragną odnaleźć skarb, który ma rozwiązać ich problemy i zapewnić im szczęście. Poszukiwania okazują się zajęciem trudnym i pełnym pułapek. Renart musi poradzić sobie z groźnym, choć niezbyt rozgarniętym wilkiem Paszczykłapem, a także odeprzeć natrętne zaloty kobiet, niekiedy tak wpływowych, jak królowa lwica.
Emisja: poniedziałek, 30 czerwca, godzina 16:00

„Dawid i Sandy”
animacja, Polska 1988, reż. Wiesław Zięba
Dawid mieszka wraz z rodzicami i psem na skraju dżungli, w której grasuje łowczyni. Pewnego dnia chłopczyk znajduje Sandy’ego, pisklę orłów. Chłopiec postanawia zwrócić je rodzicom, jednak okazuje się, że zostali oni uwiezieni przez łowczynię…
Emisja: wtorek, 1 lipca, godzina 16:00

„Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Stoliczku, nakryj się”
baśń, Niemcy 2008, reż. Ulrich König, wys. Remo Schulze, Winfried Glatzeder, Ursula Karusseit
Pewien biedny krawiec ma trzech synów. Na zakończenie nauk dostają oni trzy tajemnicze podarunki: stoliczek, osiołka i kij w worku. Nie są to jednak zwyczajne podarunki. Mają one pewne magiczne właściwości…
Emisja: środa, 2 lipca, godzina 16:00

„Wojownicze Żółwie Ninja”
animacja, USA 2012, reż. Elżbieta Kopocińska(reżyser wersji polskiej)
Kontynuacja kultowej kreskówki „Wojownicze Żółwie Ninja”. Nowa seria w zabawny sposób przedstawia losy niecodziennych Żółwi. Leonardo, Raphael, Michelangelo i Donatello są zgranym zespołem, który wyćwiczył się we wschodniej sztuce walki – ninjutsu. Ich trenerem jest mistrz Splinter – zmutowany szczur, który ich wychował. 16 letnia April O’Neil jest z kolei pośrednikiem pomiędzy środowiskiem Żółwi, a cudownym i jednocześnie wrogim światem Nowego Yorku. Na przedmieściach tego ogromnego miasta mają oni bowiem swoją kryjówkę. Stawiają czoła licznym wrogom, a w wolnym czasie zajadają się ukochaną pizzą. W nowej serii „Wojowniczych Żółwi Ninja”, bohaterowie zaczynają rozumieć sens swojego istnienia. Odkrywają swoje przeznaczenie – zostali stworzeni do roli bohaterów.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 12:20

„Wspaniałe zwierzaki”
animacja, USA 2006
Serial „Wspaniałe zwierzaki” opowiada o śwince morskiej Linny, kaczuszce Ming Ming i żółwiu Tucku, którzy mieszkają w przedszkolu i są ulubieńcami dzieci. Każdego dnia po wyjściu dzieci do domu, trójka przyjaciół odbiera telefon z wezwaniem o pomoc i zamienia się w rozśpiewaną super-drużynę. Zwierzątka budują z przedszkolnych klocków i zabawek magiczną latającą łódkę i wyruszają na ratunek zagrożonym zwierzętom lub roślinom. Podróżują po kontynentach, latają w kosmos, nieraz nawet przenoszą się w czasie. W trakcie swoich wypraw przeżywają niesamowite przygody i napotykają trudne do rozwiązania problemy
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 12:55

„Zagroda według Otisa”
animacja, USA 2007
Serial „Zagroda według Otisa” w zabawny sposób opowiada o grupie przyjaciół zamieszkujących farmę. Są wśród nich krowy, świnia, mysz, kogut, pies i fretka. Wspólnie przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód. Na czele tej wesołej gromadki stoi Otis, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców farmy. Zwierzaki nieustannie szukają okazji do zabawy i wygłupów, jednocześnie unikając Pani Beady i jej niesfornego bratanka o imieniu Eugene, nazywanego Ważniakiem.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 13:30

„Było sobie życie”
animacja, Francja 1985
Zabawny serial, który w dowcipny i pouczający sposób przedstawia ludzkie ciało, jego ewolucję i funkcjonowanie. Zaczynając od najprostszej komórki pokazuje rolę poszczególnych narządów we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Poznajemy układy i narządy, a także dowiadujemy się na przykład po co nam mózg i jak działa. Bohaterami są komórki, wirusy, bakterie oraz cały system kontroli i zarządzania. Dowiadujemy się między innymi jak w ciele matki rozwija się płód, w jaki sposób organizm walczy z chorobami i dlaczego po większym wysiłku mamy zakwasy.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 15:20

„Niezwykłe iluzje”
dokumentalny, Kanada 2009
Bohaterem programu „Niezwykłe iluzje” jest kanadyjski fizyk i magik Luc Langevin. Jako punkt wyjścia do swoich magicznych sztuczek, którymi zadziwia nawet najbardziej sceptycznych przychodniów, wykorzystuje zasady świata nauki. Podczas swoich ulicznych przestawień korzysta z codziennych przedmiotów i wykonuje sztuczki, które oszałamiają publiczność.
Emisja: sobota, godzina 14:00

„Łowcy okazji”
dokumentalny, USA 2010
Program „Łowcy okazji” przedstawia perypetie dwóch handlarzy – Allena Haffie i Clintona Jonesa, którzy przemierzają Stany Zjednoczone szukając wyjątkowych towarów z magazynowych wyprzedaży. W Stanach bowiem, znajduje się mnóstwo opuszczonych magazynów, które zostają wystawione na publiczną aukcję. Każdy z nich może stać się wartościową gratką dla kupującego.
Emisja: sobota, godzina 15:00; poniedziałek, godzina 19:35

„Handlarz doskonały”
dokumentalny, Kanada 2012
„Handlarz doskonały” to serial śledzący codzienne życie Jeffa Schwarza, który zarobił fortunę dzięki umiejętnemu prowadzanie transakcji kupna i sprzedaży.
Emisja: sobota, godzina 16:00, środa, godzina 19:35

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *