3. sezon serialu „Dom grozy” w HBO GO i HBO3

W poniedziałek, 2 maja 2016 roku – dzień po amerykańskiej premierze – w HBO GO pojawi się pierwszy odcinek trzeciego sezonu serialu „Dom grozy”. W rolach głównych występują Eva Green, Josh Hartnett i Timothy Dalton. Kolejne odcinki będą udostępniane w HBO GO co tydzień w poniedziałki. Premiera trzeciego sezonu na antenie HBO3 odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca o godzinie 22:00.

„Dom grozy” jest sagą wypełnioną mrocznymi tajemnicami i suspensem. Akcja serialu toczy się między rzeczywistością a fikcją, gdzie demony z przeszłości mogą być silniejsze od wampirów, złych duchów i nieśmiertelnych bestii. W tym przerażającym thrillerze najbardziej demoniczne postaci literackie, włączając Doktora Frankensteina, Doriana Graya i ikoniczne figury z powieści Dracula – wynurzają się z ciemnych kątów wiktoriańskiego Londynu końca XIX wieku.

W czasach ogromnego technologicznego postępu i zaawansowanych badań naukowych postaci serialu napędza tragiczna w skutkach ciekawość. Część z nich pochłonięta jest poznawaniem świata, inni – sprawdzaniem, gdzie znajdują się granice życia. Ich mroczne poczynania rzucają upiorne światło na to, co nieznane. Szukające ukojenia i bliskości serialowe postaci tworzą wyjątkowe sojusze, by walczyć ze złem. Oddają się erotycznym pokusom, co niesie ze sobą makabryczne konsekwencje. „Dom grozy” łączy ze sobą znane z literatury i kompletnie nieznane dotąd historie w głęboki psychologiczny thriller.

W pierwszym odcinku trzeciego sezonu zdruzgotana, przygnębiona Vanessa szuka pomocy u doktora Sewarda, amerykańskiego terapeuty, który stosuje bez wątpienia niekonwencjonalne metody leczenia. W tym samym czasie Ethan Chandler, już jako więzień, pod czujnym okiem inspektora Ruska ze Scotland Yardu, pędzi pociągiem przez amerykańską pustynię. Podróżujący dookoła świata Sir Malcolm spotyka w Zanzibarze tajemniczego Indianina imieniem Kaetenay, którego łączą z Ethanem zagadkowe, głębokie powiązania. W Londynie doktor Frankenstein szuka starego przyjaciela, doktora Jekylla. W związku z tym, że wszyscy przyjaciele są rozsiani po całym świecie i walczą ze własnymi demonami, Vanessa musi samodzielnie zmierzyć się z nową złą mocą, która wyłania się z mroku.

„Dom grozy” spotkał się z uznaniem widowni i krytyków filmowych, i został obsypany nagrodami i wyróżnieniami na całym świecie. Mroczną ścieżkę dźwiękową do serialu stworzył Polak Abel Korzeniowski („Duże zwierzę”, „Samotny mężczyzna”), wyróżniony zań w 2015 roku nagrodą Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA. Akademia nagrodziła również „Dom grozy” za najlepszą scenografię i charakteryzację. W 2014 roku serial otrzymał Critics’ Choice Television Award – nagrodę amerykańskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Telewizyjnych dla „najbardziej ekscytującego nowego serialu telewizyjnego”. Rok później serial otrzymał także dwie Satellite Awards dla najlepszego serialu gatunkowego oraz dla najlepszego aktora drugoplanowego (Rory Kinnear).

W głównych rolach występują Timothy Dalton („Licencja na zabijanie”, „Turysta”), nagrodzona BAFTĄ Eva Green („Casino Royale”, „Ostatnia miłość na Ziemi”), Josh Hartnett („Helikopter w ogniu”, „30 dni mroku”), Harry Treadaway („Control”, „Miasto cienia”) i Reeve Carney („Cedry pod śniegiem”, „Burza”). Twórcą serialu jest trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan („Gladiator”, „Aviator”), a producentem wykonawczym laureat Oscara Sam Mendes („American Beauty”, „Skyfall”), który przewodzić będzie pracom jury tegorocznego festiwalu filmowego w Wenecji. Producentem serialu jest Showtime.

Pierwszy odcinek nowego, trzeciego sezonu serialu „Dom grozy” (Penny Dreadful) pojawi się w HBO GO w poniedziałek, 2 maja, dzień po amerykańskiej premierze. Kolejne odcinki będą udostępniane w HBO GO co tydzień w poniedziałki. Premiera trzeciego sezonu na antenie HBO3 odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca o godzinie 22:00.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *