NASCAR od 1 maja na antenie kanału Motowizja

Już od maja 2016 roku na antenie Motowizji będzie można śledzić zmagania kierowców w ramach wyścigów NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing), największej organizacji wyścigowej w Stanach Zjednoczonych. W niedzielę, 1 maja o godzinie 19:00, kibice obejrzą transmisję wyścigu NASCAR Sprint Cup Series na torze Talladega Superspeedway w Alabamie.

Sprint Cup Series to czołowa seria organizowana przez NASCAR, to właśnie w niej ścigają się najlepsi z najlepszych, a transmitowana jest w ponad 150 krajach na całym świecie. Kibice kochają wyścigi NASCAR – w USA są drugim najpopularniejszym sportem, wyprzedza je tylko futbol amerykański – National Football League. Miliony fanów przez 40 tygodni w roku śledzą poczynania kierowców o niebanalnych umiejętnościach, którzy biorą udział w 36 najważniejszych wyścigach. Łącznie wszystkie serie NASCAR to 1500 wyścigów na 100 torach w 38 stanach USA, w Kanadzie i Meksyku. W Polsce, transmisje najważniejszych wydarzeń będzie można oglądać wyłącznie na antenie Motowizji. Pierwszą transmisję tej imprezy zobaczymy już w niedzielę, 1 maja o godzinie 19:00. Na żywo emitowane będą najbardziej spektakularne wyścigi tej serii, włączając w to zmagania w trakcie finałowej fazy sezonu. Dodatkowo, w każdy wtorek, Motowizja zaprasza na podsumowanie tego, co działo się podczas poszczególnych rund NASCAR Sprint Cup Series.

Wyścigi NASCAR komentować będzie dla Motowizji Szymon Tworz. Dziennikarz jest zapalonym fanem NASCAR, serii która od zawsze jest jego wielką pasją i priorytetem. Szymon Tworz oprócz komentowania relacji telewizyjnych, będzie także przygotowywał artykuły na stronę www.motowizja.pl wprowadzając fanów w tajniki serii Sprint Cup, a także będzie współpracował przy prowadzeniu profilu stacji na Facebooku.

W związku z nową pozycją, w programie Motowizji, od maja nastąpią zmiany w ramówce. Pasmo MotoTrend, nadawane dotychczas w piątki, zostanie przeniesione na wtorki na godzinę 20:00, natomiast pasmo MotoKlasyka, nadawane we wtorki, będzie emitowane w piątek. W ramach tego pasma już od godziny 20:00 zobaczymy m.in. takie programy jak: „Z archiwum WRC”, „Motoikony” oraz „Klasyki motoryzacji”.

Cotygodniowe, godzinne podsumowanie wyścigów NASCAR Sprint Cup Series emitowane będzie we wtorki, o godzinie 22:00, w paśmie MotoTrend. Relacja z wyścigu GOBOWLING.COM 400, który odbędzie się 7 maja na torze Kansas Speedway, pojawi się na antenie 10 maja.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *