Eurosport z prawami do najważniejszych turniejów w snookerze

28 kwietnia 2016 roku Eurosport i organizacje World Snooker oraz IMG ogłosiły przedłużenie umowy na 10 lat dotyczącej praw telewizyjnych i cyfrowych do 18 turniejów cyklu World Snooker Tour. Zawody będą transmitowane w kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz usłudze Eurosport Player, która zapewnia dostęp do relacji na żywo i na żądanie przez internet. Zawarcie umowy wzmacnia pozycję Eurosportu jako nadawcy z najlepszą ofertą snookera w Europie. Dzięki niej kibice wciąż będą mogli śledzić najważniejsze i najbardziej ekscytujące imprezy w tej dyscyplinie sportu.

Turnieje snookerowe będą transmitowane w Eurosporcie na wyłączność w 54 krajach w Europie (w Wielkiej Brytanii trzy turnieje będą transmitowane w Eurosporcie bez wyłączności.). Poza relacjami na żywo, dzięki dodatkowym magazynom, kibice będą mogli bliżej poznać tę dyscyplinę sportu. W usłudze Eurosport Player wprowadzone zostaną dodatkowe funkcje, a fani będą mogli wybrać interesujący ich mecz, przełączając się pomiędzy kamerami skierowanymi na poszczególne stoły.

Snooker jest jedną z tych dyscyplin, które mają najbardziej oddanych kibiców i stanowi niezwykle ważną częścią naszej oferty programowej, począwszy od pierwszej transmisji w 2003 roku. Od tego czasu Eurosport bardzo pomógł wypromować snooker w Europie, relacjonując najważniejsze turnieje i zapewniając komentarz najlepszych ekspertów. Warto podkreślić, że relacje z zawodów wzbogacamy niezwykle interesującymi magazynami, takimi jak „The Ronnie O’Sullivan Show”. Oglądalność snookera jest wysoka, dlatego z satysfakcją ogłaszamy, że przez kolejne 10 lat będziemy dzielić się najwspanialszymi momentami w tej dyscyplinie sportu z fanami na całym kontynencie – powiedział Peter Hutton, CEO Eurosportu.

Długoterminowa umowa z Eurosportem to bardzo znaczący moment dla snookera. Eurosport pełnił kluczową rolę w rozwoju tej dyscypliny w ostatnich trzynastu latach, sprawiając, że stał się to jeden z najpopularniejszych sportów w regionie. Zawodnicy, podróżując po różnych zakątkach Starego Kontynentu, spotykają wielu kibiców, którzy zakochali się w snookerze dzięki relacjom Eurosportu. Jesteśmy niezwykle podekscytowani kontynuacją rozwoju naszej dyscypliny sportu przez najbliższą dekadę, dzięki której fani zobaczą nowe turnieje – dodaje Barry Hearn, Prezes World Snooker.

Działając w imieniu organizacji World Snooker, cieszymy się, że dzięki zagwarantowaniu dystrybucji w Eurosporcie cykl World Snooker Tour nadal będzie się rozwijał. Przedłużenie współpracy pozwoli tej dyscyplinie sportu korzystać z bardzo obszernych relacji, zarówno w tradycyjnej telewizji, jak i w internecie – podsumował Adam Kelly, SVP IMG Media

Umowa dotyczy także relacji na wyłączność (w Wielkiej Brytanii organizacja World Snooker ma możliwość udzielenia praw do transmisji nadawcy publicznemu) nowego cyklu Home Nations Series, w skład którego wchodzą turnieje Welsh Open, Scottish Open, Irish Open i English Open.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *