3. sezon serialu „Wikingowie” w Polsat Seriale

Przygotuj się raz jeszcze na najazd i bitwę w średniowiecznym królestwie, zdominowanym przez zemstę, żądzę i porywające podboje – w premierowym, 3. sezonie „Wikingów” na kanale Polsat Seriale!

Sprawdź godziny emisji serialu „Wikingowie” w PROGRAMIE TV

Trzymająca w napięciu, saga rodzinna Ragnara Lothbroka, Rollo, Lagerthy i Bjorna trwa dalej, podczas gdy lojalność jest kwestionowana a więzy krwi wystawiane na próbę. Ragnar jest już królem, jednak pozostaje niespokojnym wędrowcem, prowadząc swoją drużynę norweskich wojowników ku kolejnym epickim przygodom – od wybrzeży Wessexu po mityczny Paryż. Ale niewyobrażalne zdrady i ukryte niebezpieczeństwa wystawią jego odwagę i siłę na próbę, jakiej nigdy dotąd nie doświadczył. A co jego bratu, Rollo przeznaczyli ich nordyccy bogowie?

Premierowy, 3. sezon „Wikingów” otwiera sekwencja, w której Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel), już jako król, po śmierci Horika – ze szczytu kultowego klifu Preikestolen spogląda na zatokę. Wódz wikingów z Kattegat wyjawia swojemu pierworodnemu, że nigdy nie chciał władzy, a jedynie odkrywać i uprawiać ziemię… Jego najstarszy syn, Björn (Alexander Ludwig) jest już mężczyzną. Ale czy wystarczająco rozważnym, by zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny i przejąć przywództwo w zastępstwie ojca? Björn zakocha się ze wzajemnością w niewolnicy o imieniu Porunn (Gaia Weiss), która pragnie zostać równie sławną wojowniczką jako jego matka… Trzej młodsi synowie Ragnara – jeszcze dzieci – pozostają w domu pod opieką ich matki, Aslaug (Alyssa Sutherland) a jego obecnej żony.

Ragnar i jego była, pierwsza życiowa partnerka, Lagertha (Katheryn Winnick) na czele potężnej floty ponownie wypływają do Wessexu, ale tym razem zabierają ze sobą osadników. Lagertha, słynna wojowniczka z tarczą, jest teraz jarlą Ingstad. Gdy ona wyrusza na kolejną wyprawę, władzę nad jej ziemiami w Hedeby przejmuje Kalf (Ben Robson). Początkowo jako jej prawa ręka, z czasem ambicje tego młodego mężczyzny wzrastają. Pod jej niebecność zawiązuje się spisek, który może nie tylko pozbawić ją majątku, ale też życia… Floki (Gustaf Skarsgård) – genialny szkutnik, bez którego nie byłoby wypraw Ragnara na krańce świata znanego wikingom – uważa, że u boku Helgi (Maude Hirst) jest zbyt szczęśliwy. On też zdradzi najbliższego przyjaciela z powodu egoizmu, ale też wiedziony fanatycznym uwielbieniem dla prastarych wierzeń.

Ciągle pozostający w cieniu Ragnara – jego brat, Rollo (Clive Standen) pragnie być z dala od Siggy (Jessalyn Gilsig) i traktuje fatalnie jedyną życzliwą mu osobę. Ich drogi wkrótce ostatecznie rozdzielą się. Ona, choć sfrustrowana, że mogła być królową a jest służącą, nie zawaha się, by oddać życie za dzieci obecnego króla wikingów, gdy tajemniczy wędrowiec, Harbard (Kevin Durand) odwiedzi Kattegat… Natomiast bezwzględny król Ecbert (Linus Roache) tym razem gości wikingów i proponuje układ: aby otrzymać swoją ziemię, przybysze z Północy muszą zdobyć tron Mersji dla księżniczki Kwenthrith (Amy Bailey). Pomimo wątpliwości innych skandynawskich przywódców, Ragnar po raz kolejny staje do walki, ale tym razem jako sprzymierzeniec Wessexu. Natomiast Lagertha prowadzi kolonistów na ziemie podarowane przez Ecberta.

Świadkiem tych dramatycznych wydarzeń jest Athelstan (George Blagden), anglosaski mnich z Northumbrii, który jako niewolnik trafił przed laty do Skandynawii. Gdy potem powrócił w rodzinne strony, omal nie zginął na krzyżu. Teraz jest rozdarty między bogami wikingów a Bogiem chrześcijańskim. Staje się najbliższym przyjacielem i doradcą zarówno króla Ragnara, jak i króla Ecberta. Ziemską miłością ten niezwykły człowiek obdarzy księżniczkę Judith (Jennie Jacques) z Northumbrii, córkę króla Ælle (Ivan Kaye), poślubioną Aethelwulfowi (Moe Dunford) z Wessexu, synowi króla Ecberta; jego następcy. Gdy Athelstan dozna objawienia, co jest prawdziwym sensem jego życia, jego przeznaczenie wypełni się…

„Wikingowie” to serial, którego bohaterowie to postacie prawdziwe lub zainspirowane legendą, a przedstawione wydarzenia są zaczerpnięte z dziejów średniowiecznej Europy. Ale pojawiają się też w nim ludzie, którzy nigdy nie mogliby się spotkać w tamtych czasach. Historia przedstawiona w tym dziele została bowiem zmieniona, skondensowana dla dramatycznego efektu. To dotyczy zarówno ataku na Opactwo Linisfarne w 793 roku, przedstawionego w 1. sezonie tego serialu, jak i późniejszych inwazji na angielskie królestwa, które nasiliły się w 2. sezonie, aż do oblężenia Paryża, które miało miejsce w 845 roku, a w tym serialu zostanie przedstawione w zapowiadanym, 3. sezonie „Wikingów”. Wraz z tymi dramatycznymi wydarzeniami na ziemi francuskiej do głównej obsady tego serialu dołączą: Lothaire Bluteau jako cesarz Karol z Zachodniej Francji i Morgane Polanski jako jego córka, księżniczka Gisla.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Seriale w PROGRAMIE TV

Premierowy, 3. sezon „Wikingów” (tytuł oryginalny: „Vikings”) to kolejne dziesięć odcinków, których pomysłodawcą, scenarzystką i jednym z producentów wykonawczych był Michael Hirst. Ta kanadyjsko-irlandzka produkcja telewizyjna w 2020 roku otrzymała nagrodę Emmy, a wcześniej była aż 13 razy nominowana do tego najważniejszego telewizyjnego wyróżnienia.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *