3. Zamojski Festiwal Filmowy w TVP Historia

TVP Historia wspólnie z Centrum Kultury Filmowej w Zamościu oraz Miastem Zamość już po raz trzeci organizują Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”, który odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia 2015 roku. Festiwal jest dedykowany popularyzacji twórczości telewizyjnej i filmowej o tematyce historycznej, budzeniu zainteresowania historią oraz kreowaniu publicznej debaty dotyczącej historii, a także jest miejscem spotkań twórców filmów i reportaży o tematyce historycznej.

W konkursie festiwalowym przewidziane są dwie kategorie: filmu dokumentalnego oraz reportażu o tematyce historycznej. W konkursie mogą wziąć udział audycje zrealizowane od 1 stycznia 2013 roku do 31 grudnia 2014 roku. Warunkiem dopuszczenia do selekcji konkursowej jest nadesłanie do TVP Historia filmu (kopia DVD) wraz z kompletnie wypełnionym formularzem zgłoszeniowym oraz zestawem obowiązkowych załączników, w tym metryki filmu. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie i w formularzu zgłoszeniowym, które dostępne są na stronie internetowej: www.zamoscfilmfestival.pl. Filmy do konkursu w 3. Zamojskim Festiwalu Filmowym Spotkania z Historią można zgłaszać do 15 czerwca.

W ubiegłorocznej edycji Festiwalu udział wzięło ponad 220 filmów dokumentalnych i reportaży zrealizowanych przez Telewizję Polską i niezależnych twórców.

Festiwalowi towarzyszą liczne imprezy plenerowe m.in. pokazy filmów fabularnych o tematyce historycznej na Rynku Wielkim, karaoke piosenek historycznych w festiwalowe wieczory na Rynku Wodnym oraz rekonstrukcja obrony zamojskiej twierdzy. W czasie trwania festiwalu codzienne relacje z wydarzeń w Zamościu będą transmitowane na antenie TVP Historia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *