30-lecie grupy Carrantuohill w Trójce

W niedzielę 19 marca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi grupa Carrantuohill, która w tym roku świętuje 30-lecie działalności. W trakcie jubileuszowego koncertu zespół zaprezentuje swoje największe przeboje. Nie zabraknie również muzycznych, urodzinowych niespodzianek. Transmisja od godziny 19:05.

Powstała w 1987 roku grupa Carrantuohill wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na „celtyckich korzeniach”. A oprócz gitar, klawiszy i skrzypiec w swojej muzyce wykorzystuje bardzo stylowe instrumentarium: uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon i mandolinę. Nic dziwnego, że koncerty zespołu są prawdziwą ucztą dla fanów celtyckiego folku, ale nie tylko.

W trakcie występu w studiu przy Myśliwieckiej 3/5/7 Carrantuohill wystąpią w składzie: Adam Drewniok (gitara basowa), Zbigniew Seyda (buzuki, cytra, mandolina, gitara akustyczna), Marek Sochacki (instrumenty perkusyjne i klawiszowe), Dariusz Sojka (akordeon, uilleann pipes, flety, tin whistles, bodhrán), Maciej Paszek (skrzypce) i Bogdan Wita (gitara akustyczna). Repertuar wieczoru ma być niespodzianką, ale zarówno widzowie w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, jak i słuchacze przed radioodbiornikami mogą się spodziewać wyboru największych hitów grupy. Carrantuohill mają bowiem w czym wybierać – w trakcie 30-letniej kariery nagrali aż 14 płyt – studyjnych, koncertowych i składanek z przebojami.

Transmisja koncertu na antenie Trójki w niedzielę 19 marca od godziny 19:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *