Eurosport z nową identyfikacją wizualną na IO w Pjongczang

Eurosport, właściciel wyłącznych praw w Europie do transmisji igrzysk olimpijskich, zaprezentował dzisiaj swoje logo na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang. Logotyp otwiera nową erę w dziejach Eurosportu oraz igrzysk olimpijskich – największych zawodów sportowych na świecie. Logo będzie widoczne na wszystkich urządzeniach i platformach Eurosportu zarówno w okresie przygotowań do igrzysk, jak i podczas samej imprezy.

Projekt łączy obecne logo Eurosportu i igrzysk w Pjongczang, pod którymi zostały umieszczone koła olimpijskie. Nad trzema symbolami widnieje kontur pasma górskiego – naturalny krajobraz towarzyszący zimowym igrzyskom. Tło, na którym znalazły się góry, swoim kształtem nawiązuje do kół olimpijskich i występuje w kilku różnych wariantach kolorystycznych symbolizujących żywy charakter współczesnej koreańskiej popkultury.

Jako właściciel wyłącznych praw do igrzysk olimpijskich w Europie i partner najważniejszego wydarzenia sportowego na świecie chcemy, aby Eurosport był w jak największym stopniu kojarzony jako miejsce, gdzie bije serce igrzysk olimpijskich. Nowa identyfikacja wizualna wyraża ducha Korei Południowej i mamy nadzieję, że dla kibiców szybko zostanie symbolem naszej oferty programowej na Pjongczang 2018 – mówi Peter Hutton, CEO Eurosport. – Na mniej niż rok przed imprezą w Pjongczang jesteśmy na dobrej drodze, aby dostarczyć miłośnikom sportu zupełnie nowych wrażeń z igrzysk i dotrzeć do jeszcze większej liczby widzów w Europie za pośrednictwem rekordowej liczby platform – dodał Hutton. – Chcemy zaoferować kibicom coś zupełnie nowego, możliwość śledzenia ich ukochanych sportowców, dyscyplin i zawodów, na których naprawdę im zależy. Ponad połowa naszej ramówki będzie poświęcona igrzyskom, a na naszych platformach przez cały rok będziemy relacjonować dwie trzecie wszystkich dyscyplin olimpijskich. Mamy więc wszelkie warunki, aby zrealizować naszą misję.

Podczas najbliższych zimowych igrzysk olimpijskich Eurosport pokaże ponad 100 eventów na żywo i na życzenie, udostępniając relacje na wszystkich urządzeniach. Tym samym igrzyska w Pjongczang w 2018 roku nabiorą na terytorium Europy najbardziej cyfrowego wymiaru w historii – każda chwila turnieju będzie rejestrowana, a kibice będą mogli dzielić się wrażeniami na należących do Eurosportu stronach internetowych (w tym Eurosport.com) i platformach społecznościowych.

Discovery Communications dysponuje wyłącznymi prawami multimedialnymi na terytorium 50 krajów w Europie do igrzysk olimpijskich organizowanych w latach 2018-2024, o czym poinformowała wspólnie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim w czerwcu 2015 roku. Nie dotyczy Francji w latach 2018-2020. Eurosport będzie oficjalnym nadawcą igrzysk w Wielkiej Brytanii w 2018 i 2020 roku. Nie dotyczy Rosji.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *