300. odcinek „Domisiów” na antenie TVP ABC

Już 4 maja w niedzielę na antenie TVP ABC zostanie wyemitowany 300. odcinek programu dla dzieci „Domisie”. Bohaterowie programu będą obchodzić swój jubileusz tego dnia o godzinie 18:00, kiedy to spotkają się z widzami w specjalnym odcinku „Jesteście wyjątkowi”. A jeszcze w tym roku „Domisie” będą obchodzić 10-lecie.

Kiedy tylko Domisiowa Kraina gości w Studiu 1 na Woronicza, każdego dnia odwiedza ją kilkaset dzieci, które z zaciekawieniem przyglądają się kulisom programu. „Domisie” można oglądać w każdą niedzielę w TVP ABC o godzinie 9:00 oraz 18:00. W marcu uplasowały się na czwartej pozycji wśród najlepiej oglądanych programów najpowszechniej oglądanej stacji dla dzieci – TVP ABC, tuż za „Smerfami”, „Pszczółką Mają” oraz „Dziwnymi Przygodami Koziołka Matołka”. „Domisie” to widowisko edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. W zabawny i przyjazny sposób przybliża dzieciom świat, uczy właściwych relacji z otoczeniem, bawi i wychowuje. Jego bohaterowie – Amelka, Pysia, Bazyli, Eryk, Kajetan i Strachowyj poruszają problemy bliskie najmłodszym widzom i dzięki temu znajdują klucz do dziecięcego świata. Program uczy właściwego formowania norm i wartości, rozwija kompetencje emocjonalne i poznawcze dzieci. Łączy treści wychowawcze z atrakcyjną formułą. Poprzez mądre i pełne dowcipu dialogi oraz melodyjne piosenki, przekazuje wiedzę o świecie, rozwija wyobraźnię oraz poczucie humoru. Program jest wysoko oceniony przez dzieci i rodziców. W październiku 2014 minie równo 10 lat od wyemitowania pierwszego odcinka „Domisiów”.

Obsada: Pysia – Beata Wyrąbkiewicz, Amelka – Katarzyna Taracińska-Badura, Eryk – Wojciech Dmochowski, Bazyli – Tomasz Błasiak, Strachowyj – Rafał Szałajko, Kajetan – Jacek Sołtysiak (także Pan Kołatka), Czarodziejka – Urszula Błasiak, Czajnik i Żabuś – Krzysztof Marzec, Ślimak – Tomasz Gęsikowski, Bubo i Truskawka – Radosław Laddy, Myszka i Żabcia – Regina Sawicka, Poduszka – Iwona Wesoły, Kredka – Elżbieta Kempińska, Teofil – Gerard Sawicki, Pani Róża i Sójka – Beata Waszczuk.

Scenariusz: Beata Waszczuk, Regina i Gerard Sawiccy, Anna Bernat-Ciechan.

Reżyseria: Jacek Sołtysiak.

II reżyser: Tomasz Gęsikowski.

Scenografia: Maria i Andrzej Albinowie.

Kostiumy i projekty lalek: Iwona Wesoły.

Muzyka: Krzysztof Marzec, Radosław Lady.

Kierownik produkcji: Andrzej Madrjas, Elżbieta Kempińska.

Realizacja TV: Andrzej Dżwierżyński.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *