4 mln widzów obejrzało 1. serię „Wczorajszych”

Po 12 tygodniach emisji program „Wczorajsi, czyli taśmy prawdy” zgromadził ogółem niemal 4 miliony osób, w tym 2,3 milionów widzów w grupie komercyjnej (A16-49). Stacja ponownie wyemituje 1. serię „Wczorajszych” już od 1 lutego w każdą niedzielę o godzinie 23:00.

Premierowe odcinki programu „Wczorajsi, czyli taśmy prawdy” w ESKA TV oglądać można było w niedziele o godzinie 23:00 w okresie od 2 listopada ub.r do 18 stycznia br. Program od premiery antenowej systematycznie zyskiwał popularność i przyciągał nowych widzów w wieku 16-49 lat.

Niedzielne premiery przyniosły ESCE TV 72% wzrost oglądalności pasma w porównaniu z okresem analogicznym rok wcześniej oraz 581% wzrost oglądalności pasma w porównaniu z okresem bezpośrednio poprzedzającym. Dało to stacji 1,12% udziału w czasie emisji programu.

Łącznie wszystkie dotychczasowe emisje premier i powtórek „Wczorajszych” przyniosły kanałowi 98% wzrost oglądalności pasma w porównaniu z okresem analogicznym rok temu oraz 159% wzrost w porównaniu z październikiem 2014 roku (AMR).

Emisja ostatniego odcinka serii (18 stycznia 2015 roku) przyciągnęła rekordową liczbę widzów – 228 tysięcy osób (SHR 1,3%) i była to jednocześnie najlepiej oglądana pozycja spośród wszystkich premier i powtórek, notując oglądalność 0,67% w grupie komercyjnej (tj. 119 tys. osób).

Program „Wczorajszych” gromadził różnorodną widownię. Oprócz widzów NTC, program przyciągał widownię kablową i satelitarną. Pozycja cieszyła się zainteresowaniem zarówno młodych, jak i starszych widzów z grupy komercyjnej (A16-49).

Źródło: ESKA TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *