RDC partnerem cyklu „Moja Historia”

We wtorek 20 stycznia 2015 roku (godzina 19:00) Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego we współpracy z Polskim Radiem RDC wznawia cykl „Moja Historia”. Pierwszym rozmówcą dziennikarza stacji – Mike’a Urbaniaka będzie Marian Opania. Retransmisja spotkania na antenie RDC w audycji „Pan od Kultury” w poniedziałek 26 stycznia po godzinie 20:00.

„Moja Historia” to rozpoczęty w marcu ub.r. cykl rozmów z najwybitniejszymi artystami polskiego teatru, którzy opowiadają o swoim życiu na scenie i w kulisach. O ludziach, którzy ich otaczają – swoich mistrzach i przyjaciołach oraz o tym, co ich ukształtowało i co jest im bliskie. Od stycznia 2015 roku kuratorem i prowadzącym jest dziennikarz kulturalny Polskiego Radia RDC – Mike Urbaniak. Spotkania z aktywnym udziałem publiczności będą odbywać się raz w miesiącu. Biograficzne opowieści bohaterów opatrzone będą materiałami ikonograficznymi, a także specjalnie nagranymi materiałami filmowymi. Do rozmowy zaproszeni zostaną również goście specjalni, których pytania i refleksje pozwolą skierować uwagę na szczególnie interesujące słuchaczy zagadnienia.

W styczniu gościem cyklu będzie Marian Opania. Wstęp na spotkania odbywające się w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przy ul. Jazdów 1 w Warszawie jest wolny.

Mike Urbaniak jest dziennikarzem kulturalnym, krytykiem teatralnym, autorem rozmów z wybitnymi postaciami polskiej kultury, głównie teatru. Współpracuje w wieloma tytułami prasowymi. W Polskim Radiu RDC prowadzi m.in. autorski program „Pan od kultury” nadawany w każdy poniedziałek o godzinie 20:00 do 22:00 oraz w wersji półgodzinnej od wtorku do czwartku o godzinie 17:30.

polskieradiordcmojahistoria

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *