Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) w Polsacie Sport Extra

Telewizja POLSAT zakupiła na dwa najbliższe sezony prawa do pokazywania najbardziej prestiżowych wyścigów rajdowych z udziałem najlepszych kierowców czyli Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) z udziałem Roberta Kubicy. Wydarzenie będzie transmitował Polsat Sport Extra, który pierwszą relację przeprowadzi 22 stycznia z rajdu Monte Carlo.

WRC (World Rally Championship) to najbardziej prestiżowy cykl rajdów dla kierowców i teamów z całego świata. W tym sezonie kierowcy będą ścigać się na 4 kontynentach w 13 wyścigach, w tym w również w Polsce. Odcinki specjalne będą rozgrywane na nawierzchniach pokrytych lodem i śniegiem oraz trasach asfaltowych. Największa liczba rajdów odbędzie się na wymagających i widowiskowych OS-ach szutrowych.

Poprzedni sezon był dla Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka zbieraniem doświadczeń. Trzy wygrane odcinki specjalne, w tym dwa w legendarnym otwierającym sezon rajdzie Monte Carlo, pokazały jaki potencjał drzemie w polskim duecie. W tym sezonie z pewnością można oczekiwać, że powalczą o więcej. Dla polskich kibiców prócz startów Roberta Kubicy, najważniejszy będzie Lotos 72. Rajd Polski z bazą w Mikołajkach rozgrywany w lipcu w ramach mistrzostw świata. Mistrzowskiego tytułu z zeszłego sezonu broni Sebastien Ogier, którego plany na trzecią mistrzowską koronę będą chcieli pokrzyżować Jari-Matti Latvala, Kris Meeke czy Thierry Neuville. Wśród producentów walkę o zwycięstwo stoczą ekipy Citroena, Forda, Hyundaia i Volkswagena.

W tym roku polscy kibice rajdów będą mogli oglądać relacje ze wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Świata w Polsacie Sport Extra zawsze od czwartku do niedzieli. Wydarzenie skomentują Andrzej Borowczyk i Grzegorz Jędrzejewski. Każda runda będzie poprzedzona zapowiedzią, a także aktualną analizą sytuacji w mistrzostwach. Na koniec każdego dnia rajdu kanał pokaże skrót wszystkich najciekawszych momentów walki na trasie, a tuż po zakończeniu imprezy podsumuje przebieg rywalizacji. Podczas każdej rundy WRC przeprowadzi również bezpośrednie godzinne relacje z trzech odcinków specjalnych. Jednym z nich, będzie zawsze tzw. Power Stage rozgrywany jako ostatnia próba sportowa w rajdzie, zawsze w niedzielę.

Plan transmisji z Monte Carlo WRC:

Czwartek (22 stycznia)
Etap pierwszy Entrevaux – Rouaine (na żywo), godzina 20:00, Polsat Sport Extra

Piątek (23 stycznia)
Podsumowanie dnia, godzina 22:10, Polsat Sport Extra

Sobota (24 stycznia)
Podsumowanie dnia, godzina 22:00, Polsat Sport Extra

Niedziela (25 stycznia)
Dzień finałowy OS – 13 Col St Jean – Laurent 1 (na żywo), godzina 9:30, Polsat Sport Extra
Power stage OS – 15 Col St Jean – Laurent 2 (na żywo), godzina 12:00, Polsat Sport Extra
Podsumowanie dnia, godzina 19:00, Polsat Sport Extra

Poniedziałek (26 stycznia)
Podsumowanie całego rajdu WRC Monte Carlo, godzina 19:00, Polsat Sport Extra

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *