4. sezon Mistrzostw Polski w League of Legends na Polsat Games

Alior Bank Ultraliga, flagowy projekt Polsat Games, oficjalna liga regionalna League of Legends startuje z czwartym sezonem rozgrywek. Już we wtorek, 9 czerwca, osiem drużyn rozpocznie walkę o nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce na EU Masters. Transmisja równolegle na antenie Polsat Games oraz w internecie.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Games w PROGRAMIE TV

Nadchodzący sezon Ultraligi będzie piątą edycją rodzimych rozgrywek, które wchodzą w skład trzynastu lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games, twórcą gry League of Legends. Już w drugi wtorek czerwca osiem drużyn rozpocznie walkę o oficjalny tytuł Mistrza Polski w League of Legends, nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce w międzynarodowym turnieju EU Masters. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać w każdy wtorek i środę, równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

Ultraliga jest czwartą pod względem oglądalności ligą regionalną League of Legends. W Europie ustępuje miejsca tylko rozgrywkom niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Na rosnącą oglądalność wpływa nie tylko jakość produkcji, ale przede wszystkim wysoki poziom rozgrywek, o którym świadczą dobre pozycje obu polskich finalistów w zakończonym właśnie European Masters. Poziom polskich drużyn został uznany na arenie międzynarodowej, co zaowocowało dodatkowymi przywilejami. Ultraliga wejdzie w skład 4 lig regionalnych, które otrzymają 3 miejsca na EU Masters, z czego 2 prowadzące bezpośrednio do głównej fazy rozgrywek. Oznacza to, że w letniej edycji prestiżowego europejskiego turnieju zobaczymy aż trzy polskie formacje.

Wśród uczestników kolejnej edycji Ultraligi znajdziemy zwycięzców poprzedniego sezonu – AGO ROGUE, wicemistrzów Ultraligi oraz finalistów EU Masters – K1CK Neosurf, a także doskonale znane telewidzom i internautom śledzącym ubiegłe rozgrywki – Illuminar Gaming, piratesports, PRIDE i devils.one. Nowymi drużynami będą Gentlemen’s Gaming oraz H34T Esports.

Format rozgrywek nie ulegnie zmianie, ponownie zobaczymy znany z poprzedniej edycji system ligowy. Nowością będzie natomiast zmiana systemu promocyjnego. Otwarte i zamknięte kwalifikacje zastąpi 2. Dywizja Ultraligi – rozgrywki ligowe w systemie każdy z każdym poszerzonym o mecze rewanżowe. Zwieńczeniem zmagań będzie faza play-off, w której cztery najlepsze drużyny ligi powalczą o dwa miejsca w turnieju promocyjnym.

Studio w trakcie rozgrywek poprowadzą Dawid “Azonh” Letachowicz oraz eksperci i komentatorzy: Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Tomasz „Magvayer” Filipiuk oraz Michał „Myha” Francuz.

Po sukcesie polskich organizacji w wiosennej edycji EU Masters wchodzimy w sezon czwarty z wielkimi oczekiwaniami – mówi Michał Francuz. – Co prawda AGO Rogue i K1CK Neosurf dokonały drobnych zmian w swoich składach, lecz same trzony tych ekip pozostały nienaruszone, co z pewnością czyni ich faworytami splitu. Konkurencja jednak nie śpi – w letniej odsłonie Ultraligi zobaczymy odświeżone szaty takich drużyn jak piratesports czy PRIDE, które zdecydowały się postawić na młodych, perspektywicznych graczy. Tegoroczne lato to przede wszystkim pojedynek starych monarchii z młodymi pretendentami.

Miniony sezon Ultraligi pobił wszystkie dotychczasowe rekordy oglądalności tych rozgrywek. Każdą transmisję średnio śledziło 100 000 widzów, a łączna liczba wszystkich wyświetleń wyniosła aż 3,6 miliona. Rosnący prestiż Ultraligi docenili twórcy League of Legends, nadając im oficjalny tytuł Mistrzostw Polski. Rośnie też komercyjna wartość polskich rozgrywek, czego efektem jest nawiązanie współpracy z Alior Bankiem, który od nowego sezonu będzie sponsorem tytularnym Ultraligi.

Dwa lata temu Ultraliga była jeszcze planem, a teraz z dumą ogłaszamy niedostępnego wcześniej dla branży partnera, który już kilkanaście lat prężnie działa na polskim rynku. Alior Bank otwiera przed nami zupełnie nowe perspektywy i pozwala na nieprzerwane podnoszenie poprzeczki zarówno produkcyjnej, jak i merytorycznej – podkreśla Bartosz Pawlik, Dyrektor Sprzedaży i Strategii w firmie Frenzy. – Dodatkowo sukces polskich formacji na arenie międzynarodowej, a także imponująca aktywacja kibiców nie tylko cieszy nas jako fanów esportu, ale przede wszystkim owocuje uznaniem naszej rodzimej sceny także za granicami kraju.

Alior Bank na początku maja 2020 roku wprowadził do swojej oferty kartę z wizerunkiem Ashe, jednej z najbardziej popularnych bohaterek League of Legends. Dzięki niej gracze zyskują dostęp do wyjątkowej oferty w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Pozwala on między innymi zbierać punkty na voucher, który umożliwia zasilenie konta League of Legends walutą premium w postaci Riot Points.

Zdecydowaliśmy się wesprzeć miłośników esportu, ponieważ zgodnie ze strategią „Więcej niż bank” chcemy być blisko naszych klientów i ich zainteresowań. To właśnie kierowało Alior Bankiem, gdy wprowadzał wyjątkową ofertę skierowaną do fanów League of Legends. Jako sponsor tytularny Ultraligi możemy wspólnie z całym środowiskiem przeżywać esportowe emocje w czasie rozgrywek – mówi Michał Wójcik, Dyrektor Marketingu Alior Banku.

Ultraliga to flagowa produkcja Polsat Games. Do tej pory stacja wyemitowała ponad 430 godzin polskiego League of Legends na żywo. Każda transmisja zawiera segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *